Malarstwo to jej miłość od szkolnych lat. Jedynie w okresie pracy zawodowej w dziale finansowym w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie malowała sporadycznie. Po przejściu na emeryturę poświęciła malarstwu cały wolny czas. To jej pasja poprzez którą pokazuje piękno otaczającego ją świata. Z artystyczną wrażliwością przenosi na płótno kolory i światło, przedstawiając tym samym odbiorcy świat, którego może on sam na co dzień nie dostrzega.

IMG 8704

Od roku 1990 jest członkiem Amatorskiego Klubu Plastycznego w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Bierze udział w wystawach zbiorowych klubowych i o zasięgu wojewódzkim. Liczne jej prace znajdują się w kolekcjach osób prywatnych w kraju i zagranicą.

Pani Danuta jako członek klubu podchodzi do swojej twórczości z niezwykłą skromnością jest wymagająca względem siebie. Tematy jakie wybrała do swoich prac nie należą do łatwych. Portrety, martwe natury, kwiaty malowane z rzetelnością, ale też widoczna artystyczną lekkością. Wszystkie obrazy Pani Danuty są wyrazem tęsknoty do piękna.

Najbardziej widać to w traktowaniu kwiatów w obrazach, których w Jej : jest mnóstwo. Zatrzymać urok różnych kwiatów – plastycznie je opisać, tak by bez zbędnych szczegółów były rozpoznawalne. W pejzażach autorkę interesują dwie pory roku, lato ze żniwami i jesienne drzewa w parku i nad wodą. Pani Danuta Góralska pisze: – Zapraszamy w barwną podróż w świat opowiadany kolorem, światłem, cieniem… Na opowieści pędzlem pisane…

Wspomnę jeszcze że – Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego zapraszał na wystawę w holu – Malarstwa Danuty Góralskiej. Wystawa w holu Urzędu Marszałkowskiego była otwarta w dniach 29 czerwca do 17 lipca 2015 r.

IMG 8711

Wystawa pod patronatem Przewodniczące Sejmiku Województwa Podkarpackiego, cieszyła się dużym zainteresowaniem osób z terenu  i osób pracujących w Urzędzie.

Zdjęcia najładniejszych obrazów staram się ukazać w sposób ograniczony, gdyż jest dużo i wszystkie zachwycająco piękne, kolorowe i bardzo ciekawe  artystycznie. Pani  Danucie Góralskiej życzymy dalszych sukcesów artystycznych i dużo zdrowia i wytrwałości w dalszej twórczości artystycznej – malowania tak cudownych obrazów !

                       IMG 8697

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.