Prokuratura Rejonowa w Przemyślu dn. 17.07.2015r. postawiła zarzuty karne  natury kryminalnej Adrianowi R. i Radosławowi R. dwóm synom wójta Gminy Wiązownica Mariana Jerzego Ryznara.  m.in. złożenia fałszywych zeznań, fałszywego oskarżenia posła Mieczysława Golby o popełnienie przestępstwa, przestępstwa znieważenia i pomówienia oraz uszkodzenia mienia (tj. samochodu posła Mieczysława Golby przez Adriana R.).

W dniu 2 grudnia 2014 roku poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Mieczysław Golba złożył do Prokuratury Rejonowej w Przemyślu zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Adriana R. Powyższy wniosek dotyczył zdarzenia,  do którego doszło na dzień przed drugą turą wyborów samorządowych (tj. w nocy z 28/29 listopada 2014 r. w Szówsku), w trakcie którego poseł Mieczysław Golba miał rzekomo potrącić samochodem Adriana R.

Zaznaczyć należy, że w drugiej turze wyborów o stanowisko wójta gminy Wiązownica walczył ojciec Adriana R. – Marian Jerzy Ryznar (obecny wójt), i popierany przez posła Mieczysława Golbę kandydat na wójta Marian Fedor. 

Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie trwało prawie osiem miesięcy, zaś jego finałem stało się postawienie w piątek, tj. 17.07.2015 r., przez Prokuraturę Rejonową w Przemyślu zarzutów karnych Adrianowii Radosławowi R.  Przedstawione zarzuty dot. m.in. złożenia fałszywych zeznań, fałszywego oskarżenia posła o popełnienie przestępstwa, przestępstwa znieważenia i pomówienia oraz uszkodzenia mienia (tj. samochodu posła przez Adriana R.).

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.