Na zaproszenie Pana Adama Pęzioła strzelcy z XIV LO Zespołu Szkół Technicznych w Rzeszowie oraz strzelcy z Plutonu Miejskiego w Rzeszowie Jednostki Strzeleckiej 2021 im. płk Leopolda Lisa Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego mogli wziąć udział w uroczystym wystawieniu Oratorium „ NIESZPORY LUDŹMIERSKIE” Jana Kantego Pawluśkiewicza, w których wystąpili: Hanna Banaszak, Beata Rybotycka, Elżbieta Towarnicka, Zbigniew Wodecki oraz Chór Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego i Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej.

Koncert odbył się w dniu 22.09.2015 r. w Bazylice Archikatedralnej pw. Wniebowzięcia NMP we Lwowie. Było to szczególne wydarzenie i wielkie przeżycie duchowe dla wszystkich słuchaczy.

We Lwowie około tysiąca osób wysłuchało w katedrze Nieszporów Ludźmierskich w wykonaniu między innymi orkiestry Filharmonii Podkarpackiej. Oratorium Jana Kantego Paluśkiewicza do słów Leszka Aleksandra Moczulskiego, które jest dziękczynieniem za dar wolności dla Polski – miało we Lwowie wyjątkowe przesłanie.

Kompozytor, obecny na koncercie, życzył mieszkańcom Ukrainy – pokoju, który również dla Polaków jest gwarancją budowania dobrych relacji między obydwoma państwami.

 IMG 2710

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.