Papież Franciszek potępił rozpowszechnienie tajnych dokumentów o finansach Watykanu. Przemawiając do tysięcy wiernych podczas niedzielnego spotkania na Anioł Pański w bezpośredni sposób odniósł się do szeroko dyskutowanego skandalu Vatileaks.

Tuż po ukazaniu się we Włoszech dwóch książek zawierających poufne materiały na temat finansowej sytuacji w Watykanie oraz przywilejów hierarchii oraz jej oporu wobec wprowadzanych reform Franciszek zwrócił się do wiernych mówiąc: – Wiem, że wielu z was poruszyły doniesienia krążące w tych dniach na temat poufnych dokumentów Stolicy Apostolskiej, które zostały wykradzione i opublikowane. 

– Dlatego chciałbym powiedzieć wam przede wszystkim, że ujawnienie tych dokumentów było błędem. To czyn godny potępienia, który nie pomaga. Ja sam prosiłem, by przeprowadzić tę analizę i dokumenty te ja i moi współpracownicy znaliśmy już dobrze – zapewnił papież, odnosząc się do materiałów zredagowanych na potrzebykomisji przygotowującej gruntowną reformę watykańskich finansów. 

– Ale chciałbym wam też powiedzieć, że ten smutny fakt nie odwiedzie mnie na pewno od pracy nad reformą, którą kontynuujemy z moimi współpracownikami i z poparciem was wszystkich – podkreślił Franciszek. – Tak, ze wsparciem całego Kościoła, ponieważ Kościół odnawia się poprzez modlitwę i codzienną świętość każdego ochrzczonego – dodał. 

– Dlatego dziękuję wam i proszę, byście nadal modlili się za papieża i za Kościół, nie dając się zbulwersować, ale idąc naprzód z ufnością i nadzieją – wezwał papież.

Więcej na: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Papiez-o-aferze-Vatileaks-ujawnienie-dokumentow-godne-potepienia,wid,17960067,wiadomosc.html

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.