Prezydent Andrzej Duda spotkał się z papieżem Franciszkiem. Podczas audiencji dowiedział się, że Ojciec Święty w czasie wizyty w Polsce chciałby odwiedzić nie tylko Kraków, gdzie będą odbywać się Światowe Dni Młodzieży.

Ojciec Święty oczywiście powiedział, że przyjedzie, więc to wielka radość, że będziemy gościli Ojca Świętego na naszej ziemi – podkreślił Andrzej Duda.

Polscy dziennikarze pytali prezydenta o to, jakie miejsca w Polsce papież chciałby odwiedzić. – Ojciec Święty powiedział, że na pewno będzie w Krakowie – bo Światowe Dni Młodzieży; powiedział, że chciałby jeszcze odwiedzić Częstochowę i pomodlić się w Auschwitz – poinformował Andrzej Duda. Dodał, że spodziewa się, iż w tej sprawie w odpowiednim czasie Stolica Apostolska wystosuje komunikat.

Prezydenta pytano też o wrażenia po spotkaniu z papieżem. – Ojciec Święty jest niesamowity – człowiek niezwykle spokojny, emanujący dobrem – odpowiedział Andrzej Duda.

Źródło: http://www.portalsamorzadowy.pl/wydarzenia-lokalne/ojciec-swiety-przyjedzie-do-krakowa-czestochowy-i-auschwitz,74931.html

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.