– Prof. Gliński nie daje sobie rady w krótkiej i ciętej rozmowie – mówi prof. Wiesław Godzic, medioznawca, oceniając spór między wicepremierem a dziennikarką TVP Info. Natomiast Eryk Mistewicz, szef kwartalnika „Nowe Media” twierdzi, że zawieszenie dziennikarki po sytuacji, do której doszło w studio to „bardzo dobra decyzja”. O całym zajściu wypowiadali się także goście programu #dziejesienazywo Wirtualnej Polski: były prezydent Bronisław Komorowski i poseł PO Marcin Kierwiński. We wtorek gościem naszego programu będzie właśnie prof. Gliński.

Karolina Lewicka, dziennikarka TVP Info, została zawieszona przez prezesa TelewizjiPolskiej w obowiązkach prowadzącej program „Minęła dwudziesta” za rozmowę z ministrem kultury prof. Piotrem Glińskim. – Sposób prowadzenia programu odbiegał zdecydowanie od standardów, które obowiązują w telewizji publicznej – uargumentował swoją decyzję prezes stacji Janusz Daszczyński. 

– Dziennikarka spotkała się z syndromem Telewizji Trwam, który objawia się tym, że zaprasza się gościa i pozwala mu się mówić przez nieograniczony czas, nie przerywa mu się. Dziennikarz w TV Trwam, przeważnie duchowny, „współgra” z gościem, jest to doskonale połączony team. Oni wszyscy myślą tak samo, mówią to samo i nikt ich nie naciska i nie zadaje niewygodnych pytań – ocenia prof. Godzic. 

Jak twierdzi prof. Godzic, w przypadku rozmowy między Lewicką i Glińskim mamy do czynienia z innym sposobem prowadzenia dyskusji, a nawet z „napastliwym dziennikarstwem”. – Niektórzy mogą powiedzieć, że było ono zbyt napastliwe, ale sytuacja wymagała akurat takiego, a nie innego podejścia. Gdy wicepremier mówi: „napisałem pismo”, padają pytania: dlaczego, jaki jest stosunek prawny w tej sytuacji. Taki styl dziennikarstwa jest nam ogromnie potrzebny, on nie jest wulgarny ani brutalny, jest tylko dosadny – wskazuje.

Więcej na: http://wiadomosci.wp.pl/kat,142074,title,Nie-milkna-echa-wizyty-wicepremiera-w-TVP-Nie-dal-rady-zlamano-standardy-dziennikarskie,wid,17994179,wiadomosc.html

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.