W tym roku na rzeszowskim Rynku powstanie Świąteczne Miasteczko, które przygotuje mieszkańców miasta oraz turystów do nastroju zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Zostanie ono uroczyście otwarte przez władze miasta 4 grudnia o godz. 15.30.

O godz. 16.00 na scenie rzeszowskiego Rynku rozpoczną się  występy artystyczne, które o godz. 17.30 zakończy pokaz tancerzy z ogniem – FIRE SHOW.

Sobotnie popołudnie, 5 grudnia w godz. 15.00 – 18.00 upłynie w rytmach prezentacji dokonań rzeszowskich wokalistów, m.in. z Centrum Sztuki Wokalnej.

W niedzielę 6 grudnia o godz. 15.00 na rzeszowski Rynek zawita najprawdziwszy Mikołaj, który dokona spektakularnego zjazdu na tyrolce prosto na balkon Ratusza. Święty do godziny 18.00 będzie rozdawał prezenty oraz pozował do zdjęć. Oczekiwanie na Mikołaja umilą jego pomocnicy – Elfy i Śnieżynki, animujące dzieci. 

Jeśli chcesz, aby Twoja pociecha lub ktoś z Twoich najbliższych 6 grudnia otrzymał prezent na scenie rzeszowskiego Rynku zapraszamy do przesyłania zgłoszeń (imię i nazwisko osoby obdarowywanej, wiek zgłoszonej osoby, kontakt do osoby przygotowującej prezent) na adres sekretariat@estrada.rzeszow.pl do 4 grudnia 2015 roku (tytuł maila: MIKOŁAJ – ZGŁOSZENIE).

Paczki z przygotowanymi i prawidłowo podpisanymi prezentami przyjmowane będą 6 grudnia w Podziemnej Trasie Turystycznej.

Dekoratornia to kolejny element Świątecznego Miasteczka .W dniach 11, 12 i 13 grudnia w godz. 15.00 – 18.00 odbędą się warsztaty wykonywania ozdób świątecznych w dwóch blokach – dla dzieci i dla dorosłych. Zgłoszenia na warsztaty przyjmowane są pod adresem sekretariat@estrada.rzeszow.pl.

Rzeszowską tradycją jest Wigilia Miejska, która w tym roku odbędzie się 18 grudnia od godz. 15.00. Spotkanie będzie okazją do wspólnego łamania się opłatkiem i degustacji wigilijnych potraw. Miejską wigilię  uświetni występ zespołu góralskiego – Harnasie.

W ostatnią sobotę Świątecznego Miasteczka odbędzie się pokaz kulinarny finalistki programu Master Chef – Agnieszki Sulikowskiej – Radi, która zaprezentuje tradycyjne wigilijne potrawy w nowej odsłonie. Pokaz poprzedzą występy artystyczne.

W niedzielę 20 grudnia już od godz. 15.00 o świąteczną atmosferę zadbają grupy wokalne z rzeszowskich domów kultury. Świąteczne Miasteczko zwieńczy niezwykły pokaz ICE SHOW, czyli rzeźbienia w lodzie, który zaplanowany jest na godz. 18.00.

W ramach Miasteczka na Rynku staną także tradycyjne, drewniane domki wystawiennicze. Przez ponad dwa tygodnie w terminie 4 – 20 grudnia trwał będzie Jarmark Bożonarodzeniowy regionalnych produktów spożywczych oraz rękodzieła.

Będzie to doskonała okazja do zaopatrzenia się w lokalne przysmaki, unikalne ozdoby świąteczne oraz wyjątkowe upominki, mędzy innymi ręcznie robiona biżuteria, zabawki, itp.

Więcej na: http://www.rzeszow.pl/miasto-rzeszow/aktualnosci/12688,swiateczne-miasteczko-na-rynku-w-rzeszowie-4-20-grudnia-2015.html

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.