W dniach 24 – 25 listopada 2015 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbyło się IX Podkarpackie Święto Niepełnosprawnych „ RAZEM  PIĘKNIEJ”. W Spotkaniach zaprezentowało się około 350 podopiecznych z 18 Domów Pomocy Społecznej i Warsztatów Terapii Zajęciowej zarówno z Rzeszowa jak i całego województwa podkarpackiego.

IMG 2876

W dniu 24 listopada br. w ramach tejże imprezy odbyły się warsztaty pt. „Choreoterapia we wspomaganiu rozwoju psychosomatycznego” , które prowadziła Pani Bernadetta Wojtuń-Sikora – certyfikowany instruktor tańca terapeutycznego, wykładowca Uniwersytetu Rzeszowskiego. Wzięło w nich udział 37 wychowawców, opiekunów i terapeutów pracujących z niepełnosprawnymi.

IMG 2808

W dniu 25 listopada br. miały miejsce prezentacje dorobku artystycznego mieszkańców i podopiecznych DPS i WTZ z województwa podkarpackiego. Zaprezentowali oni bardzo urozmaicony repertuar poczynając od spektakli teatralnych poprzez recytację, piosenkę, taniec, pantomimę a kończąc na kabarecie.

W przerwie między prezentacjami otwarta została wystawa twórczości plastycznej mieszkańców i podopiecznych WTZ- ów i DPS- ów z całego województwa podkarpackiego, a laureaci Konkursu Plastycznego otrzymali nagrody rzeczowe.

Prezentujące się grupy artystyczne otrzymały pamiątkowe plakiety. Atrakcją imprezy był koncert Zespołu Artystycznego „ KALINA” z Zespołu Szkół w Trzebosi.

Na zakończenie zorganizowano integracyjne spotkanie dla wszystkich niepełnosprawnych, opiekunów i zaproszonych gości.

IMG 2795

                               

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.