Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zorganizował Wystawę Zbiorową Twórczości Amatorskiego Klubu Plastycznego im Ferdynanda Brzęka pn. „PODSUMOWANIE XII” w dniu 18-29 grudnia 2015 r. w Galerii WDK w Rzeszowie ul. Okrzei 7.

IMG 3413

Formy Pracy Amatorskiego Klubu Plastycznego w roku 2015. To koniec roku sprzyja podsumowaniem wszelkiej działalności. Całoroczny wysiłek członków klubu można wyrazić konkretnymi formami pracy, które służyły doskonaleniu wiedzy i umiejętności plastycznych.

Okresowe korekty prac to swoiste lekcje uczenia się wzajemnego oceniania swojego dorobku. W okresie letnim zrealizowano tzw. Krótkie plenery. Były to jednodniowe wyjazdy do Malawy na wzgórze Marii Magdaleny ( czerwiec), do dworku w Niwiskach (sierpień) oraz do Hyżnego ( wrzesień). Całość zakończono wystawą poplenerową zaprezentowaną w Gminnym Ośrodku Kultury w Niwiskach.

Do tradycji należy organizowanie wystaw jubileuszowych: prezentowania dorobku Emilii Wołoszyn z okazji 35-lecia pracy w klubie oraz 30-lecie pracy twórczej Haliny Turonek.

IMG 3424Praktykowane są również formy kształtujące umiejętności oglądania i oceniania efektów twórczości innych autorów poprzez udział w wernisażach wystaw, których w Galerii Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie nie brakuje. W roku 2015 nagrodę im. F. Brzęka otrzymała Maria Stopa za obraz pt. „Jesienny pejzaż”. Uczestnicy obecnej wystawy, to 25 osób które zaprezentowały swoje piękne obrazy, chętnie oglądane i podziwiane, przez zwiedzających.

Wszystkim uczestnikom obecnej wystawy życzymy dalszych sukcesów artystycznych w pięknym a czasochłonnym malowaniu i dużej cierpliwości w codziennym życiu, niekiedy niełatwym w dzisiejszych czasach, demokratycznych przemian!

       

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.