W Galerii WDK przy ul. S. Okrzei 7 w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie, podczas otwarcia wystawy, odbyło się spotkanie z autorką Kingą Łapot – Dzierwą pod tytułem „Oblicza Kobiety 3’’ w dniu 8 stycznia 2016 r. o godzinie 17.00. Wystawa będzie dostępna w dniach 1-17 stycznia 2016 r.

„Artystka plastyk, pedagog plastyki. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. J. Szermentowskiego w Kielcach – klasa tkaniny artystycznej. Studia w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Rzeszowie na kierunku wychowanie plastyczne. W 2002 roku uzyskała kwalifikacje pierwszego stopnia w dyscyplinie naukowej: plastyka specjalność: malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie” – czytamy w nocie o autorce.

IMG 3729

W 2010 roku uzyskała tytuł doktora habilitowanego sztuk plastycznych w dyscyplinie sztuki piękne na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Od 1995 roku zatrudniona w Instytucie Pedagogiki Przedszkolnej i Szkolnej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. W pracy zawodowej łączy kwalifikacje artystyczne i pedagogiczne. Swoje prace przedstawiła na wystawach w Polsce i w Europie. Obrazy znajdują się w prywatnych zbiorach w Szwecji, Niemczech, Ukrainie i Polsce. Wystawa pt. „Oblicza Kobiety 3” jest kolejną prezentacją z tego cyklu. Została zaprezentowana jako działanie otwarte ciągle się rozwijające. To opowieść o kobiecej pasji, o kobiecej fascynacji malarstwem. Przygotowane na trzecią wystawę (w tym cyklu) prace to: anioły, martwe natury, obrazy patchworkowe, kwiaty polskie, kompozycje pejzażowe.

IMG 3723

– Zobaczycie Państwo różne podejścia do tematu materii malarskiej, od klasycznego warsztatu po eksperymenty twórcze. Mam nadzieję, że każdy Odbiorca odnajdzie w nich coś dla siebie – powiedziała Pani Doktor. Po czym otrzymała liczne oklaski zebranej publiczności, nie tylko zebranych i przybyłych artystów i fotografów oraz zainteresowanych osób malarstwem tzw. miłośników malarstwa i poezji.

Pani Doktor w Nowy Roku życzymy dalszych sukcesów naukowych w kraju i za granicą!!!

                        


 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.