Trwa wymiana kadrowa. Jerzy Cypryś komendantem OHP. Przetasowania kadrowe po zmianie władzy trwają zarówno na górze, jak i na dole. Na Podkarpaciu doszło do kolejnych zmian personalnych. Jerzy Cypryś został powołany na komendanta OHP.

 Trwa wymiana kadry w jednostkach podległych administracji rządowej. Jerzy Cypryś został w piątek powołany na stanowisko komendanta wojewódzkiego Podkarpackiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy w Rzeszowie. Dotychczasowa komendant Magdalena Andrzejak-Klecha została od-wołana, była związana z Polskim Stronnictwem Ludowym.

– Hufce pracy to instytucje, które zajmują się kształceniem, a także doradztwem zawodowym i pośrednictwem na rynku pracy – tłumaczy Jerzy Cypryś. – Zajmowałem się zarówno edukacją, bo byłem dyrektorem szkoły, jak i rynkiem pracy, bo pracowałem w wojewódzkim urzędzie pracy, dlatego nie boję się wyzwań, które mnie czekają jako komendanta. 
Komendant Cypryś z wykształcenia jest historykiem, był nauczycielem i dyrektorem II Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie. Potem był wicekuratorem oświaty na Podkarpaciu, następnie rozpoczął pracę w urzędzie marszałkowskim. W latach 2013-2014 był wicedyrektorem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie, a potem głównym specjalistą. Musiał zrezygnować z kierowniczej funkcji po zdobyciu mandatu radnego wojewódzkiego w 2014 r. Wcześniej był radnym miasta Rzeszowa, przewodniczącym klubu PiS. W sejmiku także jest przewodniczącym klubu PiS. Wczoraj odwołano szefa II Urzędu Skarbowego w Rzeszowie Mariusza Woźniaka. Jego obowiązki powierzono Marii Michalak. Od wczoraj mamy również nowego komendanta wojewódzkiego policji.

Więcej na: http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/podkarpacie/art/9285283,trwa-wymiana-kadrowa-jerzy-cyprys-komendantem-ohp,id,t.html

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.