Wszystkie uczelnie podkarpackie uruchomiły II etap rekrutacji na studia. Na Uniwersytecie Rzeszowskim nabór trwa na wszystkie kierunki studiów. Wszelkie informacje dostępne są pod adresem internetowym: http://www.ur.edu.pl/rekrutacja/studia-i-i-ii-stopnia-2016-2017
Wiele Instytutów uruchomiło nowe kierunki studiów lub rozszerza kształcenie na dotychczasowych. Uprawnienie do kształcenia na poziomie drugiego stopnia na kierunku „praca socjalna” uruchamia Instytut Socjologii UR. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin nadał Wydziałowi Socjologiczno-Historycznemu Uniwersytetu Rzeszowskiego uprawnienie do prowadzenia kształcenia na kierunku „praca socjalna” na poziomie studiów drugiego stopnia o profilu akademickim.
Drugi nabór prowadzi także PWSW w Przemyślu. Przemyska uczelnia prowadzi bezpłatne studia licencjackie i studia inżynierskie, a w swojej ofercie dydaktycznej posiada następujące kierunki studiów: architektura wnętrz, filologia ze specjalnością filologia angielska, filologia polska, historia, inżynieria środowiska, filologia ze specjalnością lingwistyka stosowana (angielsko-ukraińska), mechatronika, politologia, socjologia, stosunki międzynarodowe, biezpieczeństwo i produkcja żywności, projektowanie graficzne, inżynieria transportu i logistyki. Szeroki wachlarz kierunków i specjalności sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie.
Na uwagę zasługuje socjologia w PWSW w Przemyślu. Prowadzone są tam jedne z nielicznych w regionie trzyletnie wyższe studia zawodowe pierwszego stopnia. Licencjat na kierunku SOCJOLOGIA to BEZPŁATNE STUDIA STACJONARNE – DIENNE. Zakład Socjologii w Instytucie Nauk Społecznych kształci praktycznie na specjalnościach: SPECJALNOŚĆ CELNA, ZARZĄDZANIE ZASOBAMI LUDZKIMI I RYNEK PRACY, PROFILAKTYKA SPOŁECZNA i RESOCJALIZACJA, ZARZĄDZANIE KRYZYSOWE W JEDNOSTKACH SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO.
Szczegóły rekrutacyjne dostępne są na: http://www.pwsw.eu/socjologia lub na: http://www.pwsw.eu/zasady-rekrutacji
Podobnie też nabór trwa w Jarosławiu. Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Jarosławiu to największa na Podkarpaciu publiczna uczelnia zawodowa. Studenci zdobywają u nas wykształcenie w ramach 5 instytutów: Ekonomii i Zarządzania, Humanistycznego, Ochrony Zdrowia, Inżynierii Technicznej i Stosunków Międzynarodowych. Edukacja odbywa się w systemie stacjonarnym i niestacjonarnym. Oferujemy do wyboru 16 kierunków i 40 specjalności. Oprócz 3-letnich studiów licencjackich, 3,5-letnich studiów inżynierskich, na PWSTE kształcimy także przyszłych magistrów, których nauka trwa 2 lata.
W PWSTE stawiamy przede wszystkim na profesjonalizm. To uczelnia nowoczesna, w której dbamy o rozwój studentów i ich przyszłość. Dlatego szczególną uwagę przywiązujemy do zajęć praktycznych, które mają na celu wykształcenie umiejętności, niezbędnych do podjęcia zatrudnienia na rynku pracy. Nauka w PWSTE to duża liczba zajęć ćwiczeniowych oraz wiele godzin spędzonych w laboratoriach. Cała wiedza, zdobyta podczas studiów weryfikowana jest w trakcie praktyk zawodowych. Nasi studenci mają okazję sprawdzić swoje umiejętności zarówno w kraju, jak i za granicą. O międzynarodowym charakterze uczelni świadczy także możliwość uczestnictwa w Programie Erasmus+.
Studentów PWSTE kształcimy na najwyższym poziomie. Tworząc program nauczania kładziemy nacisk na łączenie wiedzy teoretycznej z umiejętnościami praktycznymi. O przygotowanie studentów do pracy zawodowej dba wysoko wykwalifikowana kadra. Nasi wykładowcy są związani z najlepszymi uczelniami w Polsce. Swoje doświadczenie wykorzystują podczas pracy z naszymi studentami.
Oprócz wykształcenia, w PWSTE oferujemy także szereg innych aktywności rozwijających studentów. Na uczelni funkcjonują liczne koła naukowe, a także Chór Akademicki „Apassionato” oraz Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Słowianie”. Dodatkowo do dyspozycji oddajemy bibliotekę oraz laboratoria. Idąc z duchem czasu utworzyliśmy internetowy zbiór książek i czasopism, a także zdalny dostęp do oprogramowania. Języki można natomiast szkolić w Studium Języków Obcych.
Więcej o rekrutacji w PWSTE w Jarosławiu na: http://studiuj.w.pwste.edu.pl/pl/
Fot. M. Bojarska, Archiwum
Leave a Reply