IV Polski Kongres Przedsiębiorczości, który odbywa się w Lublinie w dniach 27-28 października to dobra okazja do tego, aby zweryfikować stan polskiej gospodarki, a ponadto podtrzymać dyskusję, jaka od dłuższego czasu toczy się wokół synergii biznesu, nauki i samorządów.

IVPKP fot.A.Wolak_2

Ponad 1000 uczestników, 25 paneli dyskusyjnych i konferencji branżowych oraz 150 prelegentów – tak prezentuje się czwarta edycja Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości – inicjatywy, która na stałe wpisała się w kalendarz najważniejszych wydarzeń biznesowych w Polsce. W tym roku kongres odbywa się pod hasłem „Trójpodział polskiej gospodarki: biznes-nauka-samorząd”. W związku z tym uczestnicy będą rozmawiać na tematy związane ze współpracą nauki i biznesu, innowacjami, ideą smart city, rynkiem mieszkaniowym, górnictwem czy konkurencyjnością Polski na rynkach zagranicznych. Wśród paneli dyskusyjnych znajdą się również kwestie dotyczące medycyny, ekologii, samorządów czy biznesowego podejścia do sportu.

– Najważniejszym celem, jaki przyświeca organizatorom wydarzenia, jest stworzenie forum wymiany myśli i poglądów dla polskich przedsiębiorców, naukowców i polityków – relacjonuje Karolina Luksa, rzecznik prasowy Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości. – W trakcie Kongresu mają okazję wymienić się swoimi doświadczeniami, ale również spotkać potencjalnych partnerów biznesowych.

Poprzednia edycja Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości dotknęła wielu niezwykle istotnych tematów dotyczących rozwoju polskiej gospodarki. Część pytań, z różnych względów, pozostała jednak bez odpowiedzi. Dziś, bogatsi o doświadczenia z 2015 roku, możemy znaleźć rozwiązania tych trudnych kwestii.

– W ramach tegorocznego kongresu w budynku Targów Lublin będą odbywały się także Targi „Przestrzeń Marki”, podczas których blisko stu wystawców z całej Polski będzie miało okazję zaprezentować swoje usługi i produkty, nawiązując tym samym bezpośrednie kontakty biznesowe – dodaje rzecznik prasowy Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości.  – Zwieńczeniem IV Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości będzie gala, podczas której zostaną zaprezentowani laureaci programów wizerunkowych prowadzonych przez Polską Agencję Przedsiębiorczości.

IV Polski Kongres Przedsiębiorczości odbywa się w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w dniach 27-28 października. Organizatorem Kongresu jest Polska Agencja Przedsiębiorczości, a głównymi partnerami Województwo Lubelskie i Miasto Lublin.

Patronat honorowy objęli: Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Marszałek Województwa Lubelskiego, Prezydent Miasta Lublin.

Pełny program wydarzenia znajduje się na www.polskikongres.pl

IVPKP fot.A.Wolak_8

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.