Cena ropy spadła do 25 USD za baryłkę, a wkrótce może być o połowę niższa. Na stacjach paliw benzyna może kosztować 4 zł.

– Spadek cen jeszcze się nie skończył, a przez krótki czas ropa brent czy WTI może kosztować 10 USD za baryłkę – mówi w rozmowie z MarketNews24 Wojciech Jakóbik, red.nacz. BiznesAlert.pl. – Czy na stacjach paliw cena Pb95 spadnie do 4 zł będzie zależeć od polskich koncernów, od tego jaką część marży będą chciały zachować dla siebie.

Recesja spowoduje wzrost nadpodaży ropy na świecie, a małe są szanse, że kraje OPEC dogadają się Rosją, aby bardzo obniżyć wydobycie. Czy Rosja może na tym skorzystać kosztem USA, ponieważ produkcja ropy z gazu łupkowego przestanie być opłacalna?

– Przeciętnie ta opłacalność jest szacowana na 40-50 USD, ale w niektórych miejscach wynosi 20-30 USD za baryłkę i wraz z rozwojem technologicznym ta granica rentowności będzie się obniżać – wyjaśnia ekspert.

Paliwo

Więcej na:

http://www.biznes.interia.pl/gospodarka/news-drastyczny-spadek-cen-na-stacjach-paliw-dopiero-przed-nami,nId,4411430#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome;

http://www.marketnews24.pl/newsy/drastyczny-spadek-cen-na-stacjach-paliw-dopiero-przed-nami

Fot. Archiwum

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.