Są już cztery, wkrótce będzie piąty. Przy podkarpackich szpitalach uruchomiono punkty pobrań badań na koronawirusa typu „drive thru”.

Jest to wyjście naprzeciw oczekiwaniom społecznym – poinformowała w czwartek Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.

Na Podkarpaciu punkty „drive thru” są w tej chwili przy szpitalach w Przemyślu, Jaśle, Mielcu, Jarosławiu. Przygotowywany jest piąty, w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie przy ulicy Lwowskiej.

Osoba, która przechodzi kwarantannę, dzień wcześniej dostanie SMS-a, że w 12. dniu powinna odbyć badanie w punkcie “drive thru”. W wiadomości będzie także podana strona internetowa, na której można zapoznać się z informacjami na temat badania.

Zostanie również przygotowana specjalna mapa z punktami, gdzie będzie można pójść na badanie. Osoba na kwarantannie zadzwoni do punktu, do którego będzie się udawała własnym transportem tego 12. dnia i umówi się na określoną godzinę – wyjaśnia rzecznik Waksmundzka-Szarek.

Badanie “drive” thru” jest rekomendowane przez Ministerstwo Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego i finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

W środę sanepid poinformował, że w naszym województwie kwarantannę przechodzi obecnie 5364 osoby. 

Więcej na: https://rzeszow-news.pl/badania-na-koronawirusa-na-podkarpaciu-uruchomiono-punkty-drive-thru/

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.