Od 4 lipca samoloty Ryanair będą latały z Krakowa do Paryża-Beauvais dwa razy w tygodniu; a od 2 lipca z taką samą częstotliwością do Lourdes. Na razie nie ma informacji o wznowieniu lotów z Warszawy-Modlina do Paryża-Beauvais i Marsylii. Przewoźnik informuje, że możliwe są jeszcze zmiany rozkładu.

Ryanair zachęca pasażerów do stosowania skutecznych środków bezpieczeństwa w celu ograniczenia rozprzestrzeniania wirusa Covid-19. Należą do nich ograniczenie liczby przeowożonych bagaży rejestrowanych, odprawa online, zapisanie karty pokładowej w smartfonie, a także przechodzenie pomiaru temperatury na lotnisku i noszenie masek / zakrywania nosa i ust przez cały czas podórży – w terminalu i na pokładzie samolotu” – czytamy w komunikacie.

Linie dodają, że ich samoloty są wyposażone w filtry powietrza HEPA (podobne do stosowanych na oddziałach szpitalnych), a wszystkie powierzchnie są dezynfekowane co noc profesjonalnymi środkami, którch skuteczność określa się na ponad 24 godziny.

Pomiar temperatury i maseczki/ zakrywanie nosa i ust są kamieniem węgielnym powrotu do latania, zachowanie dystansu społecznego na lotniskach i na pokładzie samolotu będzie stosowane tam, gdzie to możliwe. W samolotach członkowie złóg pokładowych Ryanaira będą używali maseczek. Na pokładzie będą serwowane wyłącznie paczkowane przekąski i napoje, a płatności będą realizowane jedynie bezgotówkowo. Kolejki do toalety będą zabronione, dostęp do korzystania z nich zostanie udostępniony indywidualnym pasażerom na żądanie. Ryanair zachęca pasażerów do regularnego mycia rąk i używania środków dezynfekujących w terminalach lotniczych” – podkreśla Ryanair.

Ryanair będzie wymagał od wszystkich pasażerów podróżujących w lipcu i sierpniu wypełnienia danych (w punkcie odprawy) o tym, na jak długo planują pobyt, a także podanie adresu podczas pobytu w innym kraju UE.

Więcej na: https://polskifr.fr/polska-we-francji/od-4-lipca-ryanair-bedzie-latal-z-krakowa-do-paryza-beauvais-op/

Fot. Archiwum/Pixabay

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.