Popiersie bł. ks. Jerzego Popiełuszki odsłonięto w Béziers w regionie Oksytania, w departamencie Hérault w południowej Francji. „Przemoc nie jest dowodem siły, ale słabości” – te słowa ks. Popiełuszki cytował mer Robert Ménard w swoim przemówieniu wygłoszonym podczas uroczystości.

Ménard podkreślił, że ks. Jerzy niósł odwagę, nadzieję i prawdę, którą przekazywał  Polakom zniewolonym przez komunistyczny system. Dodał, że miał świadomość, że Polacy potrzebują nie tylko chleba, ale przede wszystkim wolności.  Zaznaczył, że ks. Popiełuszko i Kościół w Polsce stanowili tamę dla komunistycznej ideologii.

– Po kilku nieudanych próbach zamachu został porwany przez policję polityczną, torturowany, a następnie znaleziony martwy 19 października 1984 r. – powiedział mer Béziers. Przypomniał również, że po zabójstwie ks. Popiełuszki reżim komunistyczny w Polsce przetrwał już tylko pięć lat.

ks. Jerzy_Popieuszko_1

Ménard mówił również, że hasłem misji ks. Jerzego były słowa: „Zło dobrem zwyciężaj!”. Pomnik ks. Jerzego Popiełuszki i alejka jego imienia znajdują się przy Parku św. Jana Pawła II w Issy-les-Moulineaux, w pobliżu Seminarium Polskiego w Paryżu.

ks. Jerzy_Popieuszko_2

Więcej na: https://polskifr.fr/polska-we-francji/popiersie-ks-jerzego-popieluszki-odslonieto-w-beziers/

Fot. Archiwum/lesalonbeige.fr

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.