Odmrażanie zajęć w WSPiA

9 specjalnie przygotowanych sal, ściśle określone zasady wejścia do budynków zgodne z wytycznymi sanitarno-epidemiologicznymi, wyliczone ilości miejsc i zajęcia dla ostatnich roczników – tak wygląda pierwszy etap powrotu do zajęć dydaktycznych w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższe zajęcia rozpoczynają tylko ostatnie roczniki. 

Odmrażanie zajęć w WSPiA rozpoczyna się w weekend 6 i 7 czerwca 2020 r. W związku z nowym rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dotyczącym zawieszenia zajęcia dydaktyczne w uczelniach do końca września 2020 r. na zajęcia stacjonarne wracają tylko ostatnie roczniki.

Przez dwa dni w 9 specjalnie przygotowanych salach odbędzie się 28 wykładów, konwersatoriów, ćwiczeń i warsztatów. Uczestniczyć w nich będą studenci studiów niestacjonarnych z III roku Administracji i Zarządzania (studia I st.) oraz II roku Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Administracji (studia II st.). Ze względu na ilość sal spełniających wymogi sanitarno-epidemiologicznych zajęcia stacjonarne podzielone zostały na dwa dni. Zgodnie z przesłanym do studentów TRZ część studentów pojawi się w murach Uczelni w sobotę, pozostali będą mieli zajęcia stacjonarne w niedzielę.

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa przygotowała wszystkie budynki i sale do organizacji zajęć stacjonarnych. W budynkach i poszczególnych pomieszczeniach wyznaczone są specjalne strefy bezpieczeństwa i miejsca, w których można przebywać. Pracownicy działów obsługi zabezpieczeni są poprzez specjalne monitory bezpieczeństwa. Przy wejściach do budynków, w ubikacjach i na korytarzach umieszczone są pojemniki ze środkiem do dezynfekcji rąk – poinformował Przemysław Pawlak, rzecznik prasowy WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.

Powierzchnie często użytkowane, w szczególności sale dydaktyczne, pomieszczenia sanitarne, klamki w drzwiach i oknach, poręcze, parapety, stoliki, pomoce dydaktyczne będą regularnie dezynfekowane. Na drzwiach sal dydaktycznych oraz w innych pomieszczeniach ogólnodostępnych umieszczone są informacje dotyczące maksymalnej, dopuszczalnej liczby osób, a miejsca, które można zajmować, zostały oznaczone kolorem zielonym.

Co bardzo ważne wszyscy pracownicy oraz osoby przebywające w budynkach zobowiązane są do zakrywania ust i nosa, oraz używania rękawiczek jednorazowych.

Fot. Archiwum

WSPiA 2

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.