W tragicznym wypadku zginęła 69-letnia Francuska, która z mężem przyjechała na Światowy Festiwal Polonijny Zespołów Folklorystycznych w Rzeszowie

ALBIGOWA, POW. ŁAŃCUCKI. 63-letni Mariusz G. chce dobrowolnie poddać się karze. Prokuratura Rejonowa w Łańcucie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Mariuszowi G., dyrektorowi Światowego Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych w Rzeszowie, który w lipcu ub. r. w Albigowej pod Łańcutem spowodował tragiczny wypadek. Zginęła w nim 69-letnia kobieta, a kolejne trzy osoby doznały obrażeń ciała.

Do wypadku doszło 21 lipca około godz. 14.30. Mariusz G., który siedział za kierownicą kia carens stracił panowanie nad samochodem, zjechał z jezdni do przydrożnego rowu i uderzył w betonowy przepust. Autem podróżowało pięć osób, w tym obywatele Francji, którzy brali udział w odbywającym się w Rzeszowie XVIII Światowym Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych. Do szpitala z obrażeniami ciała przewieziono 4 osoby, w tym dwie w stanie ciężkim. Jednej z poszkodowanych – obywatelki Francji Bernardette Sz. – pomimo wysiłków lekarzy nie udało się uratować. Kobieta zmarła kilka godzin po wypadku w Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie. Samochodem podróżował także jej 69-letni mąż, kierownik zespołu folklorystycznego, który przyjechał do Rzeszowa na festiwal.

Badanie kierowcy nie wykazało zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu – potwierdza prok. Agnieszka Hopek-Curyło, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. – W toku śledztwa ustalono i przesłuchano świadków wypadku komunikacyjnego, niezbędne było również zwrócenie się przez prokuraturę do strony francuskiej o przesłuchanie w charakterze pokrzywdzonego 69-letniego obywatela Francji, męża zmarłej kobiety. Uzyskano również opinię biegłego sądowego z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych.

Śledczy oskarżyli Mariusza G. o nieumyślne spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. – Przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wniosek o dobrowolne poddanie karze – potwierdza prokurator Hoper-Curyło. 29 maja skierowano do Sądu Rejonowego w Łańcucie wniosek o wydanie wobec 63-latka wyroku skazującego bez przeprowadzenia rozprawy i orzeczenie uzgodnionej z nim kary.

Więcej na: http://supernowosci24.pl/dyrektor-festiwalu-polonusow-odpowie-za-smiertelny-wypadek/

Fot. OSP Kraczkowa

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.