Burze z piorunami i gwałtowne ulewy przeszły w piątek przez Rzeszów. Wystarczyło kilka minut intensywnych opadów, aby park przy al. Cieplińskiego dosłownie spłyną wodą. Kompletnie zalana został też m.in. ul. Akacjowa, gdzie po ulewie samochody miały pewne problemy, aby przejechać przez potok, w który zamieniła się szosa.

Skutki piątkowej nawałnicy na Podkarpaciu: zalane posesje, połamane konary drzew. Jak podaje portal www.rzeszow-news.pl, 73 razy wyjeżdżali podkarpaccy strażacy do usuwania skutków nawałnic, które przetoczyły się w piątek po południu nad naszym województwem.

Nasze interwencje dotyczyły głównie wypompowywania wody z zalanych piwnic i posesji. Usuwaliśmy także połamane konary drzew leżące na jezdniach, ulicach oraz chodnikach – poinformował bryg. Marcin Betleja, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie.

Najwięcej zdarzeń strażacy odnotowali w powiatach: rzeszowskim, kolbuszowskim i jasielskim. Na szczęście nikomu nic się nie stało, nikt nie został ranny.

Prognozy meteorologiczne w dalszym ciągu ostrzegają nas przed gwałtownymi burzami, dlatego strażacy apelują, aby pozostać w domu – tam jesteśmy najbezpieczniejsi. – Pousuwajmy przedmioty z balkonów, tarasów, tak aby zdmuchnięte silnym podmuchem wiatru nie zrobiły nikomu krzywdy – mówi Marcin Betleja.

Pamiętajmy też, aby samochodów nie parkować pod drzewami i reklamami wielkopowierzchniowymi.

Więcej na: https://rzeszow-news.pl/skutki-piatkowej-nawalnicy-na-podkarpaciu-zalane-posesje-polamane-konary-drzew/

https://nowiny24.pl/przez-rzeszow-przechodza-burze-i-gwaltowne-ulewy-zdjecia-wideo/ar/c15-15036040

Fot. Archiwum 

https://www.google.pl/search?q=burze+na+podkarpaciu+wczoraj&;safe=active&sxsrf=ALeKk02Acrm8MBNXZ7rKexHLZ0ovo6xWFQ:1592636921679&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjs6-Pv6o_qAhVi5OAKHTFpDikQ_AUoAXoECAwQAw&biw=1512&bih=829


 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.