Zgodnie z zapowiedziami meteorologów, nad Podkarpaciem przechodzą właśnie ulewne deszcze i burze. Internauci informują nas o podtopionych domach i drogach. W piątek najtrudniejsza sytuacja była w pow.: rzeszowskim, przemyskim, przeworskim i łańcuckim. W sobotę żywioł uderzył mocno w powiat jasielski. W sobotę Podkarpacie odwiedził Premier RP Mateusz Morawiecki, aby spotkać się z poszkodowanymi.

Gwałtowne burze, które przeszły dziś na Jasielszczyzną to nie tylko ulewy i wichura. To również grad wielkości orzecha włoskiego, który niszczył wszystko.

Dyskont Biedronka w Korczynie został zalany. To efekt ulewy, jak popołudniu przeszła przez Podkarpacie. W Korczynie sytuacja jest nieciekawa. Jak poinformował nas pan Krzysztof, obecnie drogi w tej miejscowości są zalane i nie da się z niej wyjechać. Strażacy robią co mogą, wypompowując wodę, ale zbliża się kolejna burza.

Jak informuje GDDKiA, w związku z intensywnymi opadami deszczu nie jest przejezdna DK28 w Skołoszynie i w Jaśle. Nie wiadomo jak długo potrwają utrudnienia.

Strażacy usuwają skutki burzy, która przeszła dzisiaj popołudniu nad Podkarpaciem. Na ten moment najwięcej interwencji jest w powiecie jasielskim. Strażacy ciągle walczą też z pozostałościami wczorajszych nawałnic, które spustoszyły powiaty przeworski, przemyski, łańcucki i rzeszowski.

W wyniku wczorajszych ulew zerwało wał na rzece w Pzedmieściu Dubieckim. Dziś mieszkańcy wraz ze wsparciem żołnierzy WOT i strażaków odbudowują wał, aby nie doszło do kolejnego zatopienia” – napisała do nas pani Sylwia i wysłała kilka zdjęć.

Przez Podkarpacie znów przechodzą burze. – Na chwilę obecną najwięcej interwencji mamy w powiecie jasielskim. Mamy tam 17 zdarzeń – informuje Waldemar Skoczylas, dyżurny operacyjny w podkarpackiej komendzie PSP w Rzeszowie. – Mamy też jedno zdarzenie w Krośnie, Kolbuszowej, Leżajsku i Przeworsku – dodaje. To jednak na pewno się zmieni, bo pogoda nie odpuszcza.

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził zalane tereny województwa podkarpackiego

W sobotę rano premier Mateusz Morawiecki odwiedził miejsca na Podkarpaciu, które ucierpiały po ostatnich burzach i ulewach. 

Premier na_Podkarpaciu

Więcej na: https://nowiny24.pl/burze-na-podkarpaciu-podtopienia-i-wiele-zniszczen-aktualny-raport-powodziowy-2706/ar/c1-15048874

https://nowiny24.pl/premier-mateusz-morawiecki-odwiedzil-zalane-tereny-wojewodztwa-podkarpackiego-zdjecia/ar/c15-15049644

Fot. Archiwum

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.