Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej zaprasza wszystkich na „II Lasowiackie Dożynki – Powrót do Tradycji”. – Celem naszego projektu jest przypomnienie i odtworzenie tradycyjnych zwyczajów związanych z dożynkami grupy etnograficznej Lasowiaków – informuje Wiesław Sitko, dyrektor MDK w Kolbuszowej.

 

W ramach zadania odbędą się:

1 sierpnia 2020 r. w godzinach 8.00 – 18.00 (Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej) oraz na kanale YouTube MDK Kolbuszowa:

  • seminarium z udziałem wybitnych etnografów, którzy wygłoszą wykłady dotyczące tradycyjnych zwyczajów związanych z dożynkami, właściwych dla grupy etnograficznej Lasowiaków,

  • warsztaty artystyczne dotyczące tradycyjnego tańca i ośpiewu wieńca dożynkowego,

– W seminarium i warsztatach biorą udział zespoły zgłoszone do konkursów dożynkowych, natomiast wszystkich zainteresowanych zapraszamy na kanał YouTube MDK Kolbuszowa, na którym dostępna będzie transmisja live on-line – zaprasza Mateusz Starzec z MDK w Kolbuszowej.

Skansen1

23 sierpnia 2020 r. od godziny 12.45 (plener w miejscowości Poręby Kupieńskie) oraz na kanale YouTube MDK Kolbuszowa:

  • konkursy na tradycyjny wieniec i chleb dożynkowy, taniec i ośpiew wieńca dożynkowego,

  • widowisko plenerowe przedstawiające tradycyjny, regionalny obrzęd ośpiewu i tańca przy wieńcu dożynkowym.

  • koncert Kapeli Jurka Wrony.

W wydarzeniu wezmą udział artyści Grupy Folklorystycznej Seniorów Ziemia Kolbuszowska, Kapela Jurka Wrony i Kapela Cmolaskie Chłopoki.

 

– Bezpłatne wejściówki umożliwiające udział w imprezie są do odebrania w Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej, szczegóły na stronie www.mdkkolbuszowa.pl – dodaje Mateusz Starzec z MDK w Kolbuszowej.

II Lasowiackie Dożynki – Powrót do Tradycji” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska 2020.

Fot. Archiwum


 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.