Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej zaprasza wszystkich na VII Festiwal Żywej Muzyki na Strun Dwanaście i Trzy Smyki, który odbędzie się 2 sierpnia 2020 r. Początek o godzinie 9.00. Festiwal jest jednym z najciekawszych wydarzeń muzycznych naszego regionu. W kameralnych warunkach spotykają się na nim tradycyjni muzykanci z województw podkarpackiego, lubelskiego i małopolski.

             Zmagania konkursowe poprzedza seminarium z udziałem ekspertów, którzy podzielą się wiedzą na temat tradycyjnej muzyki, instrumentarium i regionalnego sposobu gry. O godz. 14.00 na estradzie plenerowej przy MDK-u odbędzie się Konkurs Żywej Muzyki, w którym wystąpią kapele i instrumentaliści. Z uwagi na obowiązujący stan pandemii ilość miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki na Festiwal do odebrania w Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej, szczegóły na stronie www.mdkkolbuszowa.pl

– Festiwal jest jednym z najciekawszych regionalnych wydarzeń muzycznych, którego celem jest ochrona niematerialnego dziedzictwa kulturowego – informuje Wiesław Sitko, dyrektor MDK w Kolbuszowej.Podczas imprezy występują najlepsze kapele i muzykanci z terenu Podkarpacia, lubelskiego i wschodniej małopolski. Festiwal składa się z dwóch części. O godzinie 9.00 rozpocznie go seminarium w sali widowiskowej MDK. W seminarium wezmą udział wykładowcy, wybitni naukowcy z zakresu etnomuzykologii i folklorystyki, słuchaczami będą wszyscy zainteresowani autentyczną muzyką ludową. O godzinie 14.00 w plenerze odbędzie się konkurs dla kapel i instrumentalistów. Zapraszamy do udziału! – zaprasza dyrektor MDK w Kolbuszowej.

Festiwal będzie transmitowany on-line na kanale YT MDK Kolbuszowa.

VII Festiwal Żywej Muzyki na Strun Dwanaście i Trzy Smyki dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.