O RZEZI NA WOŁYNIU I KRESACH W NOWYM SIOLE

 

W NIEDZIELĘ, 23.08.2020, SOŁTYS NOWEGO SIOŁA, OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W NOWYM SIOL, PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA PW. WNIEBOWZIĘCIA NMP W NOWYM SIOLE, STOWARZYSZENIE „INSTYTUT PAMIĘCI I DZIEDZICTWA KRESOWEGO” serdecznie zapraszają na WYDARZENIE HISTORYCZNO – SPOŁECZNO – KULTURALNE UPAMIĘTNIAJĄCE 77-ROCZNICĘ BANDEROWSKIEGO LUDOBÓJSTWA DOKONANEGO PRZEZ OUN-UPA NA POLAKACH NA WOŁYNIU I W GALICJI WSCHODNIEJ.

Na wydarzenie złożą się:

 

* Wystawa „Niedokończone Msze Wołyńskie. Martyrologium duchowieństwa wołyńskiego – ofiar zbrodni nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej” (wystawę przygotowało Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Oddział w Lublinie) – w kościele parafialnym pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP w Nowym Siole

Godz. 16.00 – Dom Strażaka w Nowym Siole

* Promocja Książki Nie zabijaj. Nacjonalizm i ludobójstwo na Kresach wobec Kościoła, etyki chrześcijańskiej i zasad humanizmu” (red: Osadczy Włodzimierz, Kulczycki Adam).

* Prelekcja prof. nadzw. dr. hab. Adama Kulczyckiego – wiceprezesa Stowarzyszenia „Instytut Pamięci i Dziedzictwa Kresowego” z siedzibą w Lublinie, na temat: Wołyń’43: Walka o pamięć – walka Polskę. W 77-rocznicę banderowskiego ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA na Polakach, na Wołyniu, w Galicji Wschodniej (Małopolsce Wschodniej) i na Lubelszczyźnie”.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują między innymi:

Gazeta Parlamentarna”, Miesięcznik Miasta i Gminy Cieszanów ”Nad Brusienką” i Telewizja Lubaczów.

Sponsorzy wydarzenia:

Zakład Produkcji Drzewnej – Kociołek Zdzisław, „Brzyski” Centrum Handlowe Franciszek Brzyski, Firma Usługowo-Handlowa – Marciniszyn Adam.

„Gazeta Parlamentarna” sprawuje patronat medialny nad wydarzeniem.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

[/cm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.