„Niedokończone Msze Wołyńskie” w Nowym Siole

 

Z inicjatywy Stowarzyszenia „Instytutu Pamięci i Dziedzictwa Kresowego” z siedzibą w Lublinie, w niedzielę, 23.08.2020 r., w kościele parafialnym pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP w Nowym Siole (w gminie Cieszanów), można obejrzeć wystawę Niedokończone Msze Wołyńskie. Martyrologium duchowieństwa wołyńskiego – ofiar zbrodni nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej” (wystawę przygotowało Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Oddział w Lublinie).

Niedokończone Msze Wołyńskie. Martyrologium duchowieństwa wołyńskiego – ofiar zbrodni nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej” to wystawa przygotowana przez „Civitas Christiana” Oddział w Lublinie.

– Wystawa opowiada o tragicznym wycinku historii Narodu Polskiego, opowiada o okrutnych, dramatycznych wydarzeniach, które rozegrały się na Wołyniu w 1943, a swój początek miały w drugą niedzielę lipca 1943 roku, Krwawa Niedziela na Wołyniu, 11 lipca 1943 – opowiada prof. nadzw. dr hab. Adam Kulczycki, wiceprezes Stowarzyszenia „Instytut Pamięci i Dziedzictwa Kresowego” z siedzibą w Lublinie. – Ukraińska Powstańcza Armia zaatakowała katolickie świątynie. Ginęli zgromadzeni w świątyni wierni i duchowni. Wspominając kapłanów, którzy okrutną śmiercią zakończyli życie, powstała wystawa „Niedokończone msze wołyńskie.” Na wystawie przedstawiono sylwetki osób duchownych, które zginęły w tym tragicznym dniu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.