Narodowa kwarantanna? Minister Morawiecki odpowiada

W ostatnich dniach liczba zakażeń koronawirusem zmalała. Mamy 65 nowych przypadków na 100 tys. mieszkańców. Minister Mateusz Morawiecki uważa, że dzięki zmniejszeniu mobilności i wprowadzeniu dodatkowych obostrzeń 7 listopada, transmisja koronawirusa zmniejszyła się. Na razie narodowa kwarantanna i nowe obostrzenia nie zostaną wprowadzone.

„Mamy pierwszy sygnał stabilizacji i dowód, że obostrzenia przynoszą skutki. Społeczna dyscyplina ma sens. Jednak dalej nie możemy pozwolić sobie na swobodę, mimo że zyskaliśmy delikatną przewagę w walce z wirusem.” – mówi Minister Morawiecki.

Minister zaznacza, że zanim szczepionka dotrze do Polski, czeka nas jeszcze kilka długich miesięcy, w których możemy polegać przede wszystkim na sobie. Przypomina również, że narodowa kwarantanna zostanie wprowadzona, kiedy liczba zakażonych przekroczy 70 – 75 na 100 tys. mieszkańców.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.