Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego rozdało artystom aż 400 mln zł

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego rozdało artystom aż 400 MILIONÓW ZŁOTYCH! Po pieniądze z Funduszu Wsparcia Kultury zgłosiło się ponad 2 tysiące muzyków, menadżerów i instytucji kultury” – napisał w sobotę „Super Express”.

Czytamy, że wśród osób, do których trafiły ogromne kwoty znalazły się m. in. Beata Kozidrak oraz Justyna Steczkowska. Artyści otrzymali od resortu kultury olbrzymie dofinansowania. Łącznie aż 400 milionów złotych.

Medium przypomina, że w Warszawie przed dwoma tygodniami miał miejsce protest artystów, którzy zostali pozbawieni zarobku w związku z odwołaniem wszelkich imprez masowych z powodu pandemii. W protestach brała udział m. in. córka Czesława Niemena, która ujawniła, że przed miesiącem miała na koncie tylko 500 zł.

„Zgodnie z rozporządzeniem, wsparcie finansowe jest przeznaczone na działalność kulturalną w dziedzinie teatru, muzyki lub tańca, w tym polegającą na świadczeniu usług wspomagających tę działalność przez organizację zaplecza technicznego, na finansowanie lub refinansowanie wydatków ponoszonych w okresie od dnia 12 marca do dnia 31 grudnia 2020 r.” – podaje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego na swojej stronie.

Portal podkreśla, że Beata Kozidrak otrzymała aż 750 tys. zł. Jej mąż Andrzej Pietras, który reprezentuje Bajm, kolejne 613,5 tys. Czytamy, że duże pieniądze dostała także Justyna Steczkowska, która otrzymała już w tym roku 90 tys. zł na organizację swojego internetowego koncertu. Tym razem otrzymała od państwa aż 180 tys. zł.

„Przeogromna kwota trafi na konto Kamila Bednarka – 500 tys. zł, a zespół Bayer Full dostanie łącznie prawie 600 tys. zł” – czytamy.

Więcej na: https://kresy.pl/wydarzenia/polscy-artysci-dostali-ogromne-kwoty-wsparcia-od-resortu-kultury-i-dziedzictwa-narodowego-lacznie-az-400-mln/; https://www.se.pl/

Fot. Archiwum

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.