,,Lwów nie oddamy”- teatr online na 20 ogólnopolski Festiwalu Sztuki Reżyserskiej

W listopadzie śledzić będzie można spektakle grup teatralnych, występujących w ramach
Festiwalu Sztuki Reżyserskiej Interpretacje. Festiwal nie mógł zostać przeprowadzony w
tradycyjnej formie. Przekonało to organizatorów, by przenieść występy teatrów walczących o nagrodę do Internetu. O występie jednego z nich, poinformował na swojej stronie teatr im. Wandy Siemaszkowej z Rzeszowa.

W związku z decyzją premiera Mateusza Morawieckiego o zawieszeniu wszelkiej działalności kulturalnej, również teatr im. Wandy Siemaszkowej postanowił wstrzymać swoją działalność. Obecna, niepewna sytuacja w kraju i na świecie mocno ograniczyła wszelkie występy teatralne. Niektóre grupy całkowicie odwołały swoje spektakle, część została przeniesiona na inne terminy.

Na stronie teatru pojawił się jednak optymistyczny komunikat. Spektakl ,,Lwów nie oddamy” w reżyserii Katarzyny Szyngiery zostanie zaprezentowany online, w ramach jednego z najważniejszych polskich festiwali teatralnych. Podobnie jak 4 pozostałe grupy teatralne, spektakl bierze udział w konkursie głównym, prezentującym twórczość najmłodszego pokolenia polskich reżyserek i reżyserów teatralnych. Ubiegać się będą o Laur Konrada Swinarskiego, patrona katowickiego festiwalu.

„ Zależało nam bardzo, żeby Interpretacje wyróżniały się spośród mnogości festiwali teatralnych w Polsce jednoznacznym założeniem programowym, aby nie były prezentacją przedstawień podług eklektycznego układu spektakli z takim czy innym szyldem ideowym.” – mówi Ingmar Villqist, dyrektor artystyczny festiwalu.

,,Lwów nie oddamy” bezpłatnie będzie można oglądać online 26 listopada o godz. 20.00. Więcej informacji o spektaklu na stronie teatru oraz organizatorów konkursu:

https://teatr-rzeszow.pl/shows/76?m=22

http://festiwal-interpretacje.pl

Wiktoria Sworszt

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.