Branża beauty w czasie pandemii

Gabinet ,,Dotyk Piękna” (Rzeszów, ul. Podwisłocze 46/108)- zabiegi z kwasami, oczyszczanie, terapia trądziku, lifting rzęs, stylizacja brwi  
Instagram: gabinet_dotykpiekna 
dotykpiekna.eu/ 
 

Czy salon bardzo ucierpiał podczas marcowego lockdownu? 
Tak, zdecydowanie ta sytuacja źle wpłynęła na nasz biznes. Znacząco pogorszyła się frekwencja klientów w naszym gabinecie. 

Z czego Państwo utrzymywaliście się w tamtym momencie? 
W tamtym okresie głównie utrzymywaliśmy się z oszczędności jakie mieliśmy oraz otrzymaliśmy pomoc w postaci tarczy antykryzysowej. 

Czy wzrosły ceny zabiegów kosmetycznych? O ile? 
Ceny na niektóre zabiegi podnieśliśmy średnio o 5-10 zł. 

Czy boją się Państwo, że jeśli teraz zamkną salony kosmetyczne, to ponowne otwarcie będzie się wiązało z komplikacjami? 
Naturalnie, prowadzenie biznesu beauty obecnie jest bardzo wymagające nie tylko ze względu na pandemię, ale również ogromną konkurencję w branży. Kolejne zamknięcie może skończyć się tragicznie. 

Jak wygląda przestrzeganie przez klientów zasad sanitarnych? 
Nasi klienci stosują się do wszystkich zasad sanitarno-epidemiologicznych, dzięki czemu zarówno my jak i oni czujemy się bezpiecznie. W gabinecie zostały przygotowane dla każdego klienta indywidualne środki bezpieczeństwa z których można skorzystać w czasie zabiegów są to np. maseczki, rękawiczki, dezynfektory. 

Dużo wydają Państwo na środki do dezynfekcji? 
Właściwie w gabinecie zawsze dysponowaliśmy ogromną ilością środków do dezynfekcji ze względu na higienę naszej pracy i troskę o bezpieczeństwo każdego klienta. Obecnie wydajemy niewiele więcej niż dotychczas. Na miesiąc koszt środków dezynfekujących to około 100 zł.  

Jakie są Państwa odczucia w tej ,,niepewnej” sytuacji? 
To prawda sytuacja jest niepewna- wiąże się to z różnymi negatywnymi odczuciami, ale my się nie poddajemy i będziemy prężnie walczyć o to, by wszystko wróciło do „normy”. Musimy mieć nadzieję na to, że w końcu wszystko się skończy i nastaną lepsze czasy dla branży Beauty. Trzymamy za to kciuki każdego dnia! 
 

Ja również mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Dziękuję za poświęcenie czasu.  

Patrycja Stachowicz


 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.