Pomoc ludziom żyjącym w biedzie- startuje Szlachetna Paczka!

14 listopada oficjalnie ruszyła 20 edycja Szlachetnej Paczki- akcji znanej w całej Polsce. Na pomoc czekają setki ubogich rodzin, które będzie można wesprzeć za pośrednictwem strony internetowej. W ramach akcji możliwa będzie również pomoc przy pakowaniu specjalnych, świątecznych paczek, które trafią do rodzin najbardziej potrzebujących.

Szlachetna Paczka to jedna z najbardziej znanych, ogólnopolskich akcji, dzięki której pomoc zyskały już tysiące osób. Tegoroczna, 20 edycja tego przedsięwzięcia, nosiła znamiona inne niż dotychczas. Głównie za sprawą panującej na świecie pandemii, akcja częściowo przeniesiona została do Internetu, gdzie przez najbliższy miesiąc będzie można wesprzeć finansowo wybrane rodziny. Jak można przeczytać na stronie organizatorów, tylko w zeszłym roku w działania Szlachetnej Paczki włączyło się ponad 620 tys. osób, a łączna wartość przekazanej pomocy materialnej ponad 14 i pół tys. rodzin w potrzebie przekroczyła 45 milionów złotych.

W tym roku po raz pierwszy Szlachetna Paczka nie mogła zainaugurować edycji w swojej krakowskiej siedzibie tak uroczyście, jak działo się to w latach poprzednich. Otwarcie, odbyło się w całości za pośrednictwem strony na Facebooku, a także na Tweeterze i YouTubie. Transmisja na żywo zawierała wypowiedzi gości wraz z wywiadami, wypowiedziami ratowników górskich GOPR, a także rozmową z darczyńcami i wolontariuszami. Na dwa dni przed otwarciem Bazy Rodzin Paczki, miał miejsce także, charytatywny Streaming– Gra Paczka. W trakcie, można było oglądać grę profesjonalnych streamerów oraz wspierać Paczkę finansowo.

W tym roku Szlachetna Paczka pomoże także osobom, które dotknęła pandemia COVID-19. Najczęściej to grupy i wykluczone społecznie i najmniej uprzywilejowane: osoby starsze, schorowane i z niepełnosprawnościami, rodziny ledwo wiążące koniec z końcem, wielodzietne.

Można głodnemu człowiekowi dać garnek zupy. To dobry uczynek. On ją zje i za cztery czy pięć godzin znowu będzie głodny. Więc trzeba się rozejrzeć za następną zupą, bochenkiem chleba, słoikiem ze smalcem, ogórkami… Ale za kilka dni znowu będzie trzeba kombinować. To może lepiej, temu, kto sobie nie radzi, dać garnek do zupy, wstawić mu kuchenkę gazową, kupić blender, jeśli ma kłopot z gryzieniem i połykaniem? –mówi o wspólnej akcji Szlachetnej Paczki, Onetu i członków #LudzieNieLiczby Jacek Hugo-Bader. Szlachetna Paczka pomaga mądrze. Jestem jej wdzięczny za to, że mogłem wziąć udział w projekcie, dzięki któremu widać jak na dłoni, że zanim się pomoże, lepiej pomyśleć.– dodaje.

W tym roku wolontariusze będą przekazywali Szlachetne Paczki do 12 i 13 grudnia.

Więcej informacji na stronie organizatorów:

Wiktoria Sworszt

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.