Ryzyko utraty przez Zjednoczoną Prawicę większości w Sejmie

W szeregach PiS zrobiło się gorąco. Pojawiło się ryzyko utraty większości w Sejmie. – Byłbym spokojny o większość. Zjednoczona Prawica jest rodziną, rodziną po przejściach – powiedział Bolesław Piecha, komentując zawirowania w PiS.

Wtorkowa zapowiedź posła Lecha Kołakowskiego o odejściu z PiS i planach założenia w Sejmie nowego koła wywołała burzę. Pojawiło się ryzyko utraty większości w Sejmie przez Zjednoczoną Prawicę. PiS zdecydował się na przywrócenie w prawach członka partii 13 z 15 zawieszonych we wrześniu posłów. Nie ma wśród nich jednak Jana Krzysztofa Ardanowskiego i Lecha Kołakowskiego.

– Ja jestem w PiS od początku. Na razie nigdzie się nie wybieram – zadeklarował poseł Bolesław Piecha w RMF FM. Komentując decyzję Lecha Kołakowskiego, powiedział, że ma on swoje racje, ale nie odbiera ich pozytywnie. – To jest kwestia pewnych ambicji, zadrażnień tych ambicji – powiedział. – Jestem pewny, że w dalszym ciągu Zjednoczona Prawica ma większość w Sejmie wystarczającą do tego, żeby rozstrzygnąć sporne sprawy, które dzisiaj będą na posiedzeniu i żeby w dalszym ciągu proponować Polakom rozwiązania na czas COVID-u – podkreślił.

Pytany o ustawę covidową, Piecha zaznaczył:Tak nie powinno być. Ale doszło do ewidentnej pomyłki kilkunastu posłów. – Gdyby głosowanie było takie, jak powinno być, (…) to ta ustawa dawno byłaby wydrukowana – podkreślił.

Więcej na: https://wiadomosci.wp.pl/burza-w-pis-boleslaw-piecha-komentuje-jasna-deklaracja-6576888956156704a; https://wiadomosci.wp.pl/burza-w-sejmie-ludzie-wkurzeni-po-was-przyjda-6576918406150944a

Fot. Archiwum

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.