Festiwal Nowego Teatru odwołany!

7 edycja Festiwalu Nowego Teatru, który miał mieć miejsce w grudniu tego roku, została odwołana. Taką, przykrą wiadomość, zamieścił na stronie teatru im. Wandy Siemaszkowej dyrektor Jan Nowara. Jak tłumaczy: ,,Niestety niemal wszystkie zaproszone teatry nie przyjęły zaproszenia na Festiwal w grudniowym terminie”.

O planowanym przesunięciu terminu Festiwalu można było dowiedzieć się ze strony Teatru im. Wandy Siemaszkowej. Wydarzenie było bowiem początkowo planowane na 21-28 listopada. Zdecydowano jednak o przesunięciu terminu na 5-12 grudnia ze względu na panującą w kraju pandemię.

Jak poinformował na stronie Teatru dyrektor placówki Jan Nowara, kolejny, późniejszy termin również został odwołany, co skutkuje jednocześnie odwołaniem całego wydarzenia. ,,Pomimo naszych  heroicznych działań  w celu zorganizowania  7. edycji Festiwalu Nowego Teatru w dobie pandemii, szczególnie po ogłoszeniu kolejnego zawieszenia działalności artystycznej z udziałem publiczności, zmuszeni jesteśmy odwołać tegoroczny FNT.”

Według organizatorów Festiwalu Nowego Teatru nie można zrealizować w innej formule, także w formule on-line. Powodem są przesłanki zarówno formalne jak i finansowe. ,,Dla naszego Teatru, którego domeną jest organizacja festiwali, była to jedna z najtrudniejszych decyzji, jaką przyszło nam podjąć. Jednak zdrowie  Ludzi Teatru oraz Publiczności jest dla nas najważniejsze!”- przyznaje Jan Nowara.

W tym roku w 7. edycji Festiwalu Nowego teatru miały wziąć udział Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi, Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie oraz Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie.


Wiktoria Sworszt

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.