Eurowizja Junior 2020- kto wystąpi i w jakiej formie?

Zostało tylko kilka dni do rozpoczęcia konkursu Piosenki Eurowizji dla dzieci. Pomimo pandemii, konkurs odbędzie się z tą różnicą, że w całości w formie online. Wszystko rozpocznie się 29 listopada w Warszawie. Wystąpi 12 państw w tym reprezentantka Polski- Alicja Tracz.

Przyszłość tegorocznej edycji konkursu Eurowizji Junior nie była pewna. Ze względu na pandemię koronawirusa Eurowizja „dla dorosłych” została całkowicie odwołana. Zamiast tego Europejska Unia Nadawców zdecydowała się wyemitować specjalny koncert ,,Światło dla Europy”. Impreza pozbawiona była rywalizacji, a w trakcie dwugodzinnego show pokazano jedynie fragmenty utworów, które miały wybrzmieć na scenie w Rotterdamie.

Eurowizja Junior 2020 odbędzie się, jednak wszystko zostało przygotowane w specjalny sposób. Reprezentanci poszczególnych krajów wystąpią na scenach regionalnych, nie przyjeżdżając do Polski. Jedynie uczestnicy z Malty, Serbii, Ukrainy i Polski nagrali swoje występy na warszawskiej scenie. By uczestnicy mieli równe szanse, obowiązkowa jest realizacja występu za pomocą sześciu kamer oraz wybudowanie podestu scenicznego. Zgodnie z wymaganiami EBU, na scenie musi być także świetlista kula- symbol Eurowizji.

Jak poinformował we wrześniu dyrektor wykonawczy konkursu Martin Österdahl ,,Aby chronić zdrowie wszystkich artystów i zapewnić, że konkurs nadal będzie przebiegał w uczciwy i bezpieczny sposób, wszystkie konkurujące utwory zostaną wykonane w studiu, w każdym z uczestniczących w konkursie krajów. Ograniczenia w podróżowaniu i bieżące problemy związane z pandemią COVID-19 oznaczają, że niestety nie możemy sprowadzić wszystkich artystów do Polski, aby osobiście rywalizowali w tym roku na Konkursie Piosenki Junior Eurowizji”.

Na tegorocznej Eurowizji wystąpi łącznie 12 państw. Będą to Białoruś, Francja, Gruzja, Hiszpania, Holandia, Kazachstan, Malta, Polska, Rosja, Serbia, Ukraina i tegoroczny debiutant- Niemcy.

Reprezentantką Polski będzie 10-letnia Alicja Tracz, zwyciężczyni ,,Szansy na Sukces”, która wystąpi z piosenką ,,I’ll be standing”.

Początek konkursu 29 listopada o godz. 17.00. Będzie on emitowany na żywo na antenie TVP1, TVP Polonia, TVP Wilno oraz na kanale YouTube Eurowizji Junior. Zwycięzca zostanie wyłoniony zaraz po godzinie 19.00.

Więcej informacji:

https://kultura.onet.pl/muzyka/wiadomosci/eurowizja-junior-2020-czy-ala-tracz-ma-szanse-na-wygrana/rccqht8

Fot. Facebook

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.