Pogoda w najbliższy weekend to prawdziwy powiew zimy

Pierwszy taki atak zimy w Polsce, który utrzyma się przez dłuższy czas, już w ten weekend. Synoptycy przewidują, że w wielu miejscach sypnie śniegiem, a temperatura znacznie spadnie. Dotrze mroźne powietrze znad Morza Arktycznego. Pogoda w najbliższy weekend to prawdziwy powiew zimy. Jak wyjaśnia portal fanipogody.pl, nasz kraj znajdzie się na skraju wyżu z centrum nad Wyspami Brytyjskimi. To on przyniesie ochłodzenie i opady śniegu. Dotrze mroźne powietrze znad Morza Arktycznego.

Pierwszy biały puch pojawi się już nawet w piątek popołudniu i wieczorem, ale naprawdę sypnie w sobotę i w niedzielę. W Polsce wschodniej, północno-wschodniej i południowo-wschodniej w sobotę temperatura spadnie do około zera stopni. To w tej części kraju spodziewane są intensywniejsze opady śniegu. Nieco cieplej będzie na zachodzie kraju. W najcieplejszym momencie dnia na termometrach zobaczymy 5-6 stopni. Tam można spodziewać się raczej opadów śniegu z deszczem i deszczu. Odczuwalna temperatura będzie jednak niższa od prognozowanej z uwagi na porywisty wiatr.

Jeszcze zimniej będzie w niedzielę. Rano prawie w całej Polsce można spodziewać się mrozu. Zawita on szczególnie na południe. W okolicach Zakopanego temperatura spadnie do minus 8-10 stopni. Mocniej także sypnie śniegiem. Biały puch będzie szczególnie widoczny na pogórzach i w górach. Może spaść ok. 10-12 cm w ciągu doby. Możliwe, że biały krajobraz zostanie z nami przez najbliższe dni.

Z uwagi na niską temperaturę i opady śniegu lub śniegu z deszczem możemy spodziewać się oblodzenia dróg i ulic. Kierowcy są szczególnie proszeni o ostrożność.

Co prawda synoptycy zastrzegają, że prognozy powyżej 5 dni są obarczone dużym błędem, lecz przewiduje się, że w okolicach 5-6 dnia grudnia nadejść może silne ocieplenie.

Sprawdź szczegółową prognozę pogody dla swojego regionu na pogoda.wp.pl.

Więcej na: https://wiadomosci.wp.pl/pogoda-znacznie-sie-zmieni-snieg-i-mroz-od-tego-weekendu-6580103448128416a

Fot. Archiwum

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.