Francja zwycięzcą konkursu Eurowizji Junior 2020

Właśnie zakończyła się 18 edycja Konkursu Piosenki Eurowizji dla dzieci. Po zeszłorocznym zwycięstwie reprezentantki Polski, Vicki Gabor, kolejna odsłona konkursu organizowana była również w Polsce. W konkursie rywalizowało 12 państw w tym oczywiście reprezentantka Polski -Alicja Tracz. Najlepszą spośród zaprezentowanych utworów okazała się piosenka J’imagine w wykonaniu Francji. Polska na 9 miejscu.

Po zeszłorocznym sukcesie Vicki Gabor, który był już drugim z rzędu zwycięstwem Polski w konkursie, po młodej Alicji Tracz oczekiwano bardzo wiele. Dziewczynka piosenką I’ll be standing wywalczyła jednak dopiero 9 miejsce. Na konkursie Eurowizji, w pierwszej, tak nietypowej formie zdalnej, zwyciężyła bowiem reprezentantka Francji-11-letnia Valentina.

W finale konkursu łącznie zaśpiewało 12 państw: Niemcy, Kazachstan, Holandia, Serbia, Białoruś, Polska, Gruzja, Malta, Rosja, Hiszpania, Ukraina oraz Francja. Wyjątkowo, w na żywo relacjonowanym konkursie, nie było uczestników. Wykonali oni swoje piosenki nie wyjeżdżając z własnego państwa, tylko transmitując je do studia w Warszawie oraz do Internetu.

Francja wywalczyła swoje zwycięstwo po raz pierwszy. W głosowaniu internetowym reprezentantka ,,trójkolorowych” otrzymała najwięcej bo aż 112 punktów. Również jurorzy nagrodzili młodą wokalistkę przyznając jej 88 punktów co łącznie dało sumę 200 punktów. Dotychczas najlepszym wynikiem Francji było drugie miejsce sprzed dwóch lat gdy to po raz pierwszy zwyciężyła reprezentantka Polski Roksana Węgiel. Wyniki głosowania przedstawiały się następująco:

1.Francja – 200 pkt. (zwycięstwo)

2.Kazachstan – 152 pkt.

3.Hiszpania – 133 pkt.

4.Holandia – 132 pkt.

5.Białoruś – 130 pkt.

6.Gruzja – 111 pkt.

7.Ukraina – 106 pkt.

8.Malta – 100 pkt.

9.Polska – 90 pkt.

10.Rosja – 88 pkt.

11.Serbia – 85 pkt.

12.Niemcy – 66 pkt.

Reprezentantka Polski otrzymała 46 punktów jurorskich i 44 punkty od internautów. Jak donoszą dane oglądalności TVP, występ 10-latki oglądało średnio ok. 6, 26mln osób.

Fot. Eurovision Song Contest Instagram

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.