Burek sam nie poprosi o pomoc

Trwa VIII edycja Ogólnopolskiej Akcji Fundacji Psi Los ,,Burek sam nie poprosi o pomoc” czyli zbiórki dla bezdomnych i potrzebujących zwierząt. Akcja organizowana przez portal ,,RatujemyZwierzaki”, Interię oraz Fundację Psi Los zachęca do pomocy wszystkim bezdomnym, głodnym i niechcianym zwierzakom. W akcji udział biorą wybrane schroniska, przytuliska oraz fundacje z całej Polski. Po raz pierwszy udział w niej weźmie także rzeszowskie schronisko Kundelek.

Pandemia zmieniła nie tylko świat człowieka – dramatycznie wpłynęła też na sytuację w schroniskach dla zwierząt. Obostrzenia nakładane na społeczeństwo odbijają się niestety na niewinnych, bezdomnych czworonogach… O wiele mniej osób odwiedza schroniska, zdecydowanie spadła liczba zwierząt trafiających do adopcji, Darczyńcy z oczywistych powodów w mniejszym stopniu wspierają schroniskowe czworonogi karmą lub drobnym datkiem. Akcja powstała jako odpowiedź na wciąż trudną sytuację zwierząt – to forma pomocy dla schronisk, które potrzebują pieniędzy by utrzymać i nakarmić czworonogi czekające na dom.

Dzięki hojnej pomocy Darczyńców od ośmiu lat zbieramy środki, które w całości przeznaczamy na zakup karmy dla najbardziej potrzebujących zwierząt. Nasza akcja organizowana jest zawsze w sezonie zimowym, a więc w okresie bardzo trudnym dla schroniskowych czworonogów. Kiedy temperatura otoczenia spada (często poniżej zera), zapotrzebowanie na karmę jest o wiele większe niż w sezonie letnim. Zwierzęta, aby ogrzać swój organizm, potrzebują zjeść więcej karmy dobrej jakości, najlepiej jeśli jest to karma wysokoenergetyczna, której ze względu na cenę zazwyczaj w schroniskach i przytuliskach brakuje.- czytamy na stronie organizatorów.

Dzięki akcji, każdego kolejnego roku widać większe efekty ,,Z roku na rok organizowana przez nas ogólnopolska akcja „Burek sam nie poprosi o pomoc” cieszy się coraz większym zainteresowaniem nie tylko Darczyńców ale także firm, które w czasie trwania zbiórki przekazują oferowane przez siebie produkty, które następnie przeznaczamy dla jednego lub kilku miejsc biorących udział w naszej akcji. Dołączają do nas także większe i mniejsze media pisząc i informując opinię publiczną. Dzięki zaufaniu Darczyńców oraz nawiązaniu współpracy z mediami każdego roku suma, którą udaje się zebrać jest coraz większa. W ubiegłym roku zebraliśmy 163 494,94 PLN. ”

W tegorocznej zbiórce udział bierze również rzeszowskie Schronisko Kundelek. Dzięki zebranym pieniądzom, schronisko będzie miało fundusze na zakup karmy dla wszystkich zagubionych zwierzaków czekających na swoich właścicieli lub tych, które swój wymarzony dom mogą dopiero znaleźć.

Jak pomóc? Wsparcie akcji jest bardzo proste: wystarczy wpłacić na konto fundacji Psi Los symboliczną złotówkę lub większą kwotę, która pozwoli zwierzakom przetrwać zimę.

Akcja potrwa do 31 grudnia 2020 roku.

Informacje na temat miejsc biorących udział w akcji oraz numeru konta na które wpłacać można darowizny dostępna na stronie akcji :

Fot. Media

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.