38 Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza ,,Ale kino” w wersji online

W niedziele rozpoczęła się 38 edycja kultowego festiwalu prezentującego filmy młodym odbiorcom. Poznański konkurs filmowy w tym roku zaprezentuje ponad 120 filmów. Podczas jego trwania zobaczyć będzie można produkcje niemieckie, holenderskie, koreańskie ale także norweskie, kanadyjskie, indyjskie, polskie i wiele, wiele innych. Jak poinformował jednak Polski Instytut Sztuki Filmowej, festiwal w całości przeniesie się do Internetu.

Jeden z najstarszych polskich festiwali od lat gromadzi młodych widzów i gości z całego świata. Prestiżowe wydarzenie to jedyne w kraju forum filmu dla dzieci i młodzieży. To także miejsce spotkań twórców, producentów filmowych, organizatorów festiwali dziecięcych, pedagogów czy osób zainteresowanych filmem dla dzieci i młodzieży. Z wiadomych przyczyn, w tym roku organizatorzy zdecydowali się na formę online. ,,Dzięki specjalnie przygotowanemu playerowi możliwy będzie dostęp do wszystkich filmów z całej oferty filmowej„- zaznaczono na stronie PISF.

,,W programie prym wiodą obrazy z Belgii i Holandii, ale widzowie będą mogli zobaczyć również filmy z takich krajów jak Nepal, Izrael, Korea Południowa czy Iran. Wśród wyselekcjonowanych produkcji znalazły się krótko- i pełnometrażowe fabuły i animacje, przeznaczone dla dzieci od czwartego roku życia ( w ramach sekcji Ale kino! Najmłodszego widza), przez sześcio- i ośmio-latków, nastolatków od dwunastego roku życia aż po dorosłych„- podkreśla PISF.

Jednym z najważniejszych wydarzeń tegorocznej sekcji konkursowej z pewnością będzie polska premiera filmu Czarny młynMariusza Paleja ( dla widzów 11+). Po raz pierwszy w kraju zostaną zaprezentowane także Siostry. Lato naszych supermocy Silje Salomonsen i Arild Oestin Ommundsen (widz 8+), austriacki film Oskar i Lilli (reż. Arash T. Riahi, dla widzów 13+) a także australijska Szczęściara (reż. John Sheedy, dla widzów 10+). Z kolei obraz Randki z Amber Davida Freyne’a dedykowany będzie dla nieco starszych ( 16+).

Niektóre z filmów będą dodatkowo tłumaczone na Polski Język Migowy (PJM) oraz dostępne z audiodeskrypcją.
Festiwal potrwa do 6 grudnia. W tym czasie oglądać będzie można najrozmaitsze produkcje światowe; bajki, filmy i animacje. Współfinansowany przez PISF festiwal odbędzie się w całości na platformie Alekino.com.
Pełna rozpiska programu festiwalu wraz z informacją o biletach na stronie:

http://www.alekino.com

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.