IV Budziwojski Kiermasz Bożonarodzeniowy od 7 grudnia

Już w poniedziałek 7 grudnia rozpocznie się kolejna edycja Budziwojskiego Kiermaszu Bożonarodzeniowego. Rzeszowski Dom Kultury postanowił stawić czoła panującej na świecie pandemii dlatego też kiermasz odbędzie się w formie online. Jak przekonują organizatorzy, na kiermaszu nie zabraknie rozrywek dla dzieci, rodziców ale także seniorów.

Z powodu panującej pandemii Koronawirusa, wiele z zaplanowanych świątecznych kiermaszy i jarmarków wciąż stoi pod znakiem zapytania. Pomimo ogólnych niepokoi, Polacy szykują się do zbliżających świąt Bożego Narodzenia podobnie jak w latach poprzednich. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwań, RDK postanowił podjąć się zorganizowania kolejnej edycji Budziwojskiego Kiermaszu.

Podczas zeszłorocznego spotkania zgłoszeni wystawcy mogli prezentować własne świąteczne wyroby i pokazywać oglądającym sposoby ich wykonania. Kiermasz wzbogacony został także o występy Zespołów Śpiewaczych działających przy Rzeszowskim Domu Kultury oraz uczestników zajęć muzycznych a dodatkowym urozmaiceniem spotkania były bezpłatne warsztaty plastyczne podczas których wykonać można było własne ozdoby świąteczne.

Tegoroczne spotkanie, by zachować coroczny świąteczny klimat, zorganizowane zostanie w sposób podobny do trzech poprzednich. Chętni do zaprezentowania swoich materiałów i wyrobów wystawcy będą mogli pokazać swoje dzieła osobom oglądającym transmisje na facebooku i stronie RDK. Dodatkowo podczas trwania Kiermaszu odbędą się dwa konkursy: na zdjęcie najpiękniejszej choinki bożonarodzeniowej ( od 11 do 21 grudnia) oraz konkurs plastyczny na wykonanie kartki świątecznej z życzeniami ( od 8 do 17 grudnia). ,,Mimo nietypowej formy IV edycji Budziwojskiego Kiermaszu Bożonarodzeniowego w niecodziennym dla nas wszystkich czasie, zachęcamy do czynnego udziału w warsztatach całe rodziny oraz korzystania z udostępnianych przez Rzeszowski Dom Kultury materiałów, aby nastroić się pozytywnie i wprawić w świąteczny klimat.„- czytamy na stronie RDK.

Oglądający będą mogli śledzić specjalnie przygotowany przez instruktorów tutorial tworzenia ozdób świątecznych i pakowania prezentów, tutorial kolędowy na pianinie oraz warsztaty online tworzenia stroików świątecznych. W programie przewidziano także koncert kolęd przygotowany przez instruktorów Rzeszowskiego Domu Kultury oraz video z życzeniami online od Dyrektora Rzeszowskiego Domu Kultury. ,,Aby wspomóc lokalny przemysł, na stronie Rzeszowskiego Domu Kultury oraz Facebooku będą pojawiały się cykliczne posty, promujące podkarpackich rzemieślników  i rękodzielników. Bogate oferty produktów świątecznych, takich jak na przykład – ręczne wyroby artystyczne czy miód z własnej pasieki zaczną pojawiać się 7 grudnia, tak aby każdy z państwa zdążył się z nimi zapoznać i zaopatrzyć w produkty przed świętami.„- dodają organizatorzy.

Kiermasz potrwa do 4 stycznia 2021r. Będzie dostępny na profilu na Facebooku oraz stronie internetowej RDK. Wszelkie dodatkowe informacje dostępne na stronie Rzeszowskiego Domu Kultury :

Fot: Archiwum

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.