Sylwester z Szekspirem w teatrze im. Wandy Siemaszkowej

31 grudnia zarówno entuzjaści jak i wszyscy stęsknieni teatru, będą mogli zasiąść do przezabawnej sztuki ,,Wesołe kumoszki z Windsoru”. Spektakl organizowany przez Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie to wydarzenie skierowane do wszystkich, którzy chcą zakończyć rok z uśmiechem. Sprzedaż biletów już ruszyła!

Jak wiadomo, tegoroczny Sylwester będzie miał inną formę, niż w latach poprzednich. Wszystko z powodu nieustającej pandemii wirusa SARS Cov-2, która uniemożliwia uczestnictwo we wszystkich niemalże wydarzeniach kulturalnych. Sylwester nie będzie w tym wypadku wyjątkiem. Wiadomo już, że w wielu miastach huczne koncerty i pokazy sztucznych ogni nie odbędą się wcale. Jak informuje jednak ,,ekipa Siemaszki”, nowy rok będzie można powitać z uśmiechem.

Tym razem zwieńczeniem roku będzie możliwość zobaczenia spektaklu ,,Wesołe kumoszki z Windsoru” Williama Szekspira w reżyserii Pawła Aignera. To prześmieszna lecz także przeciekawa komedia mistrza…tragedii! Jak czytamy na stronie Teatru im. Wandy Siemaszkowej, spektakl to gwarancja wyśmienitego nastroju i relaksu. Akcja sztuki osnuta jest wokół damsko-męskich intryg. Rubaszny sir John Falstaff postanawia uwieść równocześnie dwie zamężnę mieszczki. Biedak nie wie jednak, że obie panie są bliskimi przyjaciółkami i ani myślą puścić mu tych zapędów płazem. Pani Page i Pani Ford szykują okrutną zemstę w postaci serii żartów, które raz na zawsze mają odstraszyć zuchwałego szlachcica od polowań na wdzięki uczciwych mężatek i… sakiewki ich mężów. Ale na tym nie koniec… Tym perypetiom towarzyszą inne, w których udział biorą bardzo charakterystyczni i charakterni bohaterowie.

Spektakl to przede wszystkim opowieść o zdradzie, zazdrości i chciwości łączący teatralne tradycje z nowoczesnością. To doskonały pomysł na spędzenie Sylwestrowego wieczoru samemu bądź w gronie najbliższych. Dzięki niepowtarzalnej aurze i specyficznemu klimatowi, widz będzie mógł przenieść się prosto do mieszczańskiej Anglii przełomu XVI i XVII w.

Sylwestrowe ,,Kumoszki” zostaną zagrane o godz. 19.00. Bilety na spektakl dostępne są na stronie teatru:

https://bilety.teatr-rzeszow.pl/MSI/mvc/pl

Fot: Archiwum

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.