Trwają zgłoszenia do 10. edycji Nagrody Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka

To już 10, jubileuszowa edycja ogólnopolskiego konkursu dla młodych dziennikarzy, którego organizatorem są studenci dziennikarstwa UPJP2 w Krakowie. Zgłoszenia ruszyły 1 grudnia i potrwają do 5 marca. Na zwycięzców czeka pula nagród w wysokości 4 tys. złotych.

Inicjatywa Konkursu narodziła się tuż po tragicznej śmierci studenta dziennikarstwa Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie – młodego i utalentowanego Bartka Zdunka. W swoim krótkim życiu napisał wiele wierszy i artykułów, które opublikowano dopiero po jego śmierci, w zbiorze pt. „W cieniu ciszy”. To właśnie historia życia Bartka skłoniła jego rówieśników do zainicjowania Nagrody Młodych Dziennikarzy.

Od kilku lat organizatorzy konkursu pozostają niezmienni. Tradycyjnie są to: Dziennikarskie Koło Naukowe UPJPII, Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich oraz redakcja Gościa Niedzielnego. Partnerem Konkursu jest Fundacja Świętej Jadwigi. Ich głównym celem od początku było zachęcenie młodych ludzi do przedstawienia swojej artystycznej kreatywności światu poprzez wzięcie udziału w Konkursie. Co jednak najważniejsze, chodziło o udowodnienie wszystkim uczestnikom, że nie warto chować swoich pomysłów w szufladzie.

To jest konkurs niezwykły, bo rozwija się tak dosyć paradoksalnie: dojrzewa, a jest ciągle młody, przemierza różne sceny i scenografie, a jest wciąż rozpoznawalny i jedyny w swoim rodzaju, zmienia szaty, ale pasja w nim zostaje ta sama. Rośnie nam liczba laureatów, a wciąż czujemy się jak w jednej, coraz większej rodzinie. Za chwilę naszymi laureatami będą młodzi twórcy urodzeni już w XXI wieku, czy to nie jest fascynujące? – mówi Krzysztof Gurba, pomysłodawca Konkursu.

Do wzięcia udziału w tegorocznych konkursie zachęcały także koordynatorki tej inicjatywy- Izabela Witek i Natalia Prokop -To już jubileuszowa edycja! Bardzo cieszymy się, że konkurs corocznie cieszy się zainteresowaniem i pomaga odkrywać kolejne dziennikarskie talenty. Mamy nadzieję, że i w tym roku nie zabraknie zaskakujących tematów podjętych w materiałach nadesłanych przez młodych, zdolnych dziennikarzy. Na przestrzeni tych 10 edycji zmieniło się wiele, ale jedno pozostaje niezmienne: czekamy właśnie na Was – na ludzi pełnych inspiracji, którzy odważą się spróbować swoich sił i wyślą swoje zgłoszenie do Nagrody Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka! Konkurs to strzał w dziesiątkę!

W ostatniej edycji jednym z laureatów został Adrian Burtan. W kategorii ,,Debiut publicystyczny” stworzył reportaż ,,Powolny proces umierania”, w którym przybliżył historię Doroty Ruśkowskiej walczącej z chorobą nowotworową. Sam laureat o konkursie mówił: Gdy poszedłem na studia i słyszałem o Konkursie im. Bartka Zdunka, pomyślałem, ze fajnie byłoby wziąć w nim udział, a może coś osiągnąć. Udało się zrealizować oba te cele, za co jestem wdzięczny i bardzo zadowolony.

Zgłoszenia do tegorocznego konkursu potrwają do 5 marca 2021 roku. Będzie można składać je w 4 kategoriach: Debiut Publicystyczny Roku, Inicjatywa Roku im. Pawła Migasa, Reportaż po debiucie i Młodzi Twórcy Filmowi im. ks. Andrzeja Baczyńskiego. Więcej informacji:

http://nagrodamlodychdziennikarzy.pl/

https://wydarzenia.interia.pl/kultura/news-trwaja-zgloszenia-do-10-edycji-nagrody-mlodych-dziennikarzy-,nId,4918806

Fot: Media

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.