Od dzisiaj Jarmark Bożonarodzeniowy w Lesku

Urząd miasta, po konsultacji z sanepidem, zdecydował o organizacji w tym roku w dniach 18 i 19 grudnia, III Jarmarku Bożonarodzeniowego. Odbędzie się on oczywiście z zachowaniem odpowiednich ograniczeń i reżimów sanitarnych. Jak jednak zaznaczają organizatorzy, tegoroczny jarmark w ich odczuciu będzie mógł mimo wszystko przynieść mieszkańcom masę radości i wprowadzić ich w świąteczny nastrój.

To, czy kolejny jarmark Bożonarodzeniowy w Lesku odbędzie się, długo stało pod znakiem zapytania. Po odpowiednich konsultacjach, włodarze miasta zdecydowali się na zrealizowanie wydarzenia. Dzięki niemu, jak podkreślają organizatorzy, możliwe będzie obudzenie świątecznego nastroju w mieszkańcach Leska jak również wszystkich przyjezdnych chętnych chcących wstąpić po kilka pamiątek. Choć wystawcy mogli składać swoje zgłoszenia do 10 grudnia a ich ilość była ograniczona, na jarmarku z pewnością nie zabraknie wszelkiego rodzaju ozdób świątecznych czy tradycyjnych, wigilijnych potraw.

-Zbliża się najbardziej magiczny okres w roku- okres bożonarodzeniowy. Mimo iż będzie on na pewno inny niż zazwyczaj ze względu na sytuację pandemii, nie chcemy całkowicie pozbawić nas tego wyjątkowego nastroju. Dlatego też zdecydowaliśmy się na organizację III Jarmarku Bożonarodzeniowego w naszym mieście”– czytamy na stronie Miasta i Gminy LeskoWiemy jak trudny jest to czas dla nas wszystkich a szczególnie dla niektórych branży, przedsiębiorców. Okres ten jest dla nich pod względem prowadzonej działalności często głównym źródłem dochodu ze sprzedaży produktów świątecznych, zimowych.- dodają organizatorzy wydarzenia na stronie internetowej.

-W tym roku nie odbędą się żądne wydarzenia towarzyszące jarmarkowi. Będzie on organizowany w sposób podobny do handlu na naszym targowisku– tłumaczą organizatorzy. Z pewnością jednak b będzie warto odwiedzić handlujących. Każdy będzie mógł zakupić m.in. niepowtarzalne ozdoby świąteczne i świeże potrawy wigilijne przygotowane przez panie z lokalnych kół gospodyń wiejskich.

Namioty wystawców będą rozłożone na uliczce przy Pomniku Książki, obok cukierni Szelców oraz przy plantach. Stoiska będą wyposażone w płyny do dezynfekcji. Wydarzeniu nie będą towarzyszyły jednak żadnego rodzaju występy ani uliczne pokazy. –Prosimy o zrozumienie dla wspólnego bezpieczeństwa(…) Po uzgodnieniach z sanepidem nie możemy zorganizować tego wydarzenia w dotychczasowej formie ale z dostosowaniem się do obowiązujących wytycznych i reżimu sanitarnego– czytamy na stronie.

Jarmark będzie otwarty w dniach 18-19 grudnia 2020 roku.

Szczegółowe informacje wraz z regulaminem dostępne na stronie www.bdk.lesko.pl

Fot: UMiG Lesko

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.