Sylwester w teatrze im. Wandy Siemaszkowej odwołany

Nie odbędzie się zapowiadany spektakl ,,Wesołe Kumoszki z Windsoru”, który miał być zagrany dla publiczności w Sylwestrową noc. Zgodnie z decyzją Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego o wprowadzeniu w dniach 28 grudnia – 17 stycznia narodowej kwarantanny i przedłużeniu obowiązujących już obostrzeń j Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie odwołuje zaplanowany pokaz.

,,Wesołe Kumoszki z Windsoru” czyli komedia autorstwa samego Williama Szekspira cieszy się ogromną popularnością. Spektakl ten, będący prześmiewczą interpretacją mnogich intryg, zdrad i pomyłek stworzonych przez mistrza tragedii, miał zostać zaprezentowany na deskach teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Pokaz zaplanowany na Sylwestrową noc byłby zwieńczeniem 2020 roku.

Jednakże, zgodnie z kolejnymi rozporządzeniami, organizatorzy zmuszeni byli odwołać spektakl. Wszystko to z powodu wprowadzenia przez rząd narodowej kwarantanny w dniach od 28 grudnia do 17 stycznia. Nakłada ona na obywateli m.in zakaz przemieszczania się w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia między godz. 19.00 a 6.00. Wyjątek stanowić będą m.in. niezbędne czynności służbowe.

Narodowa kwarantanna nakłada na obywateli również inne ograniczenia, jednakże dla ekipy ,,Siemaszki” równoznaczne jest to z kolejnym zawieszeniem działalności teatru. -Dziękujemy za duże zainteresowanie naszą propozycją na spędzenie ostatniego dnia trudnego 2020 roku. Dodaje nam ono sił do mierzenia się z rzeczywistością i udowadnia, że równie wytrwale czekacie na spotkanie w teatrze. Niezmiennie mamy nadzieję, że nastąpi ono w niedalekiej przyszłości– informują na stronie internetowej pracownicy teatru.

Osoby, które zakupiły bilety na Sylwestrowy pokaz ,,Wesołych Kumoszek z Windsoru”, otrzymają automatyczny zwrot pieniędzy na konto.

https://teatr-rzeszow.pl/

Fot. Media

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.