Rozbłysło betlejemskie światło

Tradycyjnie, jak co roku, do urzędu marszałkowskiego dotarło Betlejemskie Światło Pokoju. Przynieśli je i przekazali marszałkowi hm. Mariusz Bezdzietny, Komendant Chorągwi Podkarpackiej ZHP oraz hm. Daria Froń, Zastępca Komendanta Chorągwi.

– Dziękujemy harcerzom z Chorągwi Podkarpackiej za przyniesione światło. Będzie ono rozświetlać mury urzędu marszałkowskiego, dając nadzieję, której tak bardzo w tym roku potrzebujemy. Niech światło z Betlejem, gdzie narodził się Jezus Chrystus, pojedna ze sobą ludzi i przynosi nam pokój – powiedział marszałek Władysław Ortyl.

Zgodnie z wieloletnią tradycją, opiekunami Światła są skauci z całego świata. Betlejemskie Światło Pokoju wędruje po świecie od 1986 roku. Pionierami byli austriaccy skauci, którzy przywieźli światło do Wiednia z Groty Narodzenia Pańskiego. Intencją tej inicjatywy była chęć niesienia pomocy potrzebującym dzieciom. Dziś tradycja kontynuowana jest przez organizacje skautowskie z całego świata. Polscy harcerze od niemal 30 lat przejmują Światło Pokoju od słowackich kolegów, a następnie przekazują je do skautów z innych państw.

Więcej informacji na: https://www.podkarpackie.pl/index.php/107-aktualnosci/7993-rozblyslo-betlejemskie-swiatlo

Fot. UMWP

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.