,,Siemaszkowa śpiewa” w TVP3 Rzeszów

26 grudnia o godz. 19:30, 27 grudnia o godz. 19:15 i 31 grudnia o godz. 17:30 na antenie regionalnej TVP Rzeszów usłyszymy najpiękniejsze piosenki ze spektakli „Siemaszkowej”. Na szklanym ekranie pojawi się Mariola Łabno-Flaumenhaft, Justyna Król, Magdalena Kozikowska-Pieńko, Dagny Mikoś, Małgorzata Pruchnik-Chołka, Michał Chołka, Marek Kępiński i Mateusz Mikoś.

Wszystkich spragnionych teatralnych emocji z radością informujemy, że pomimo zamknięcia teatru świąteczny czas spędzimy z naszą publicznością! Wszystko za sprawą projektu „Siemaszkowa śpiewa” realizowanego w ramach programu Przestrzenie Sztuki – czytamy na stronie Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Najpiękniejsze piosenki ze spektakli ,,Siemaszkowej” będzie można usłyszeć 26, 27 i 28 grudnia na antenie regionalnej TVP3.  Na szklanym ekranie będzie można zobaczyć m.in. nieśmiertelne Marlene Dietrich i Edith Piaf, zagubioną królewnę Ermidę wraz z jej adoratorami, a także postaci ze spektakli „Dzieci Hioba. Wiek XX”, „Beksiński. Obraz bez tytułu” i „Pogorzelisko”. Usłyszymy także piosenki Agnieszki Osieckiej, które ze sceny wybrzmiały w spektaklach „Wielka woda” oraz „Na pokuszenie”.

Na ekranie zaprezentuje się niemalże cały ,,śpiewający” zespół ,,Siemaszkowej”. Będą to Mariola Łabno-Flaumenhaft, Justyna Król, Magdalena Kozikowska-Pieńko, Dagny Mikoś, Małgorzata Pruchnik-Chołka, Michał Chołka, Marek Kępiński i Mateusz Mikoś.

Dodatkowo wszystkie wykonania poprzedzone będą komentarzami ludzi teatru m.in. Tomasza Domagały, krytyka teatralnego czy Adama Głaczyńskiego, dziennikarza Polskiego Radia Rzeszów.

Siemaszkowa śpiewa” w TVP3 Rzeszów:

CZĘŚĆ I – 26 grudnia o godz. 19:30

CZĘŚĆ II – 27 grudnia o godz. 19:15

CZĘŚĆ III – 31 grudnia o godz. 17:30

Nagrania w ramach cyklu ,,Siemaszkowa śpiewa” będą również dostępne na platformie YouTube dla wszystkich widzów do których nie dociera sygnał Telewizji Rzeszów bądź spędzają święta poza Podkarpaciem już dzień po emisji w TVP3 Rzeszów o godz. 19.00 pod linkiem: https://www.youtube.com/user/TeatrSiemaszkowej

https://teatr-rzeszow.pl/article/siemaszkowa-spiewa-w-tvp3-rzeszow?l=2

Fot: Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.