Trudne warunki na drogach

Na Podkarpaciu miejscami pogorszyły się warunki jazdy. Powodem jest padający śnieg. Wszystkie drogi są jednak przejezdne.

Jak podaje Polskie Radio Rzeszów, najmocniej może padać na południu w rejonie Ustrzyk Dolnych, Jasła i Rymanowa. Tam drogi lokalnie pokrywa świeży lub zajeżdżony śnieg albo błoto pośniegowe. Jest ślisko. Temperatura wynosi kilka stopni poniżej zera.

Słabe opady śniegu występują także na północnym wschodzie województwa w rejonie Lubaczowa i Jarosławia oraz na północy w okolicy Stalowej Woli. Nawierzchnie dróg są przeważnie czarne albo lekko zabielone. Podobnie jest w centrum regionu, gdzie również miejscami może prószyć słaby śnieg.

Z powodu opadów śniegu trudne warunki do jazdy są w całym regionie. Najtrudniejsza sytuacja, jak informują policjanci, jest na DW 984 pomiędzy Mielcem i Lisią Górą. Jak informuje dyżurny Policji w Mielcu, mimo monitów, do godziny 11.00 na drodze nie pojawiły się piaskarki i kierowcy zgłaszali, że jest bardzo ślisko.

Na tej trasie doszło już do 11.00 do dwóch stłuczek. Również w Tarnowie po opadach śniegu doszło już do stłuczki na Czerwonych Klonów, kierowca uderzył w latarnię. Wypadek też w pod tarnowskim Brniu, gdzie auto wjechało do rowu.

Więcej na: https://www.radio.rzeszow.pl/#ajx/wiadomosci/38242/trudne-warunki-na-drogach; https://www.rdn.pl/news/uwaga-kierowcy-trudne-warunki-na-drogach

Fot. Archiwum

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.