Rzeszów walczy w Plebiscycie na najpiękniej ozdobione miejscowości

W tym roku ulice Rzeszowa po raz kolejny oświetliły setki wspaniałych luminacji. Ozdobione zostały główne ulice miasta, latarnie, ronda i oczywiście rzeszowski rynek gdzie w samym centrum stanęła pokaźna choinka. Rzeszów ponownie zawalczy o pierwsze miejsce w Plebiscycie na najpiękniej oświetloną miejscowość.

Zakończył się I etap tegorocznego Plebiscytu Miast ,,Świetlna Stolica Polski”. Finał konkursu odbędzie się 14 stycznia gdy to organizatorzy ogłoszą 16 zwycięskich miast. Wówczas rozpocznie się II etap. Głosujący będą mogli wyznaczyć zwycięzcę spośród najpiękniej ozdobionych miast. W zeszłorocznym, charytatywnym konkursie grupy Energa, zwycięstwo zgarnęła Bielsko-Biała. Rzeszów zajął III miejsce.

Miasta walczące w popularnym Plebiscycie Energi mają na uwadze nie tylko miano najpiękniejszego miasta, ale także awans do finału i prestiż jaki niesie za sobą tytuł ,,Świetlnej Stolicy Polski”. To szczególne wyróżnienie rokrocznie nagradza wybrane głosami ludzi miasto, by to zapisało się w pamięci mieszkańców jako najpiękniejsze w całym kraju. Rywalizacja ma jednakże przede wszystkim zamysł charytatywny. Zwycięskie miasto otrzyma bowiem energooszczędny sprzęt AGD i lampy ultrafioletowe.

W tym roku będą to specjalne lampy UV mające swoje zastosowanie w leczeniu ludzi chorych na koronawirusa. Sprzęt trafi do wszystkich mistrzów wojewódzkich. Urządzenia te są szczególnie przydatne w walce z wciąż postępującą pandemią, gdyż służą do dokładnej dezynfekcji pomieszczeń. Dodatkowo mogą być bardzo przydatne w miejscach, w których przebywają osoby szczególnie narażone na zachorowanie np. osoby starsze lub schorowane.

Dodatkowymi nagrodami dla zwycięskich miast regionalnych będzie nagroda pieniężna w wysokości 10 tys. zł. Z kolei zwycięzca całego Plebiscytu otrzyma sprzęt o łącznej wartości 50 tys. zł.

Podkarpackie miasta biorące udział w Plebiscycie można odnaleźć na stronie https://swiecsie.se.pl/plebiscyt-miast/podkarpackie/, gdzie również można oddawać na nie swoje głosy.

Fot: dziejesienapodkarpaciu.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.