Boom na szczepionki przeciw COVID-19

W piątek ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób powyżej 80. roku życia. Zainteresowanie przeszło najśmielsze oczekiwania. W punktach szczepień dosłownie urywały się telefony. Seniorzy dzwonili nie tylko, aby się zarejestrować, ale też zapytać o inne sprawy związane z przyjęciem szczepionki. W podkarpackich punktach szczepień urywały się telefony.

Na Podkarpaciu, według danych Głównego Urzędu Statystycznego, mieszkańców w wieku 80 lat i starszych, uprawnionych do rejestracji na szczepienia przeciw COVID-19 jest ok. 90 tysięcy. I choć mają na to tydzień (od 22 stycznia do zapisów dołączą osoby w wieku 70-79 lat, których w regionie jest ok. 130 tys.), to lwia część z nich chciała zapisać się na szczepienie już pierwszego dnia.

W Centrum Medycznym Medyk w Rzeszowie w piątek dokonało rejestracji około 1,5 tysiąca osób. Trwają zapisy na listę rezerwową.

– Mobilizacja społeczna jest bardzo duża, wygląda to dobrze. Jestem zachwycony tym, że świadomość społeczeństwa na temat szczepionek rośnie – cieszy się lek. med. Stanisław Mazur, właścicielem Centrum Medycznego Medyk w Rzeszowie.

Medyk ma również własną infolinię, która odciąża tę ogólnopolską. Dziś dodatkowo pracowało kilkanaście rejestratorek, które zapisywały seniorów.

Nieco mniejsze oblężenie odnotowano w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie. Zarejestrowano tam dziś kilkadziesiąt osób.

– Samych telefonów od pacjentów było dużo więcej. Chcieli się oni jednak nie tyle zarejestrować, co uzyskać odpowiedzi na pytania związane ze szczepieniami – informuje dr Witold Skręt, koordynator szczepień.

Jak zapewniał nas w piątkowe popołudnie rzecznik Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego Michał Mielniczuk, punkty szczepień na Podkarpaciu nie zgłaszały żadnych problemów przy rejestracji seniorów.

Więcej na: https://nowiny24.pl/boom-na-szczepionki-przeciw-covid19-w-podkarpackich-punktach-szczepien-urywaly-sie-telefony/ar/c14-15392545; https://nowiny24.pl/ruszaja-zapisy-na-szczepienia-przeciw-covid19-zobacz-jak-to-zrobic-i-gdzie-szczepia-na-podkarpaciu-pelna-lista-punktow/ar/c14-15391039

Fot. Archiwum

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.