Mask@ w sieci zaprasza na spektakle online

Od 17 stycznia do 14 lutego, na specjalnej stronie zostanie zaprezentowanych 5 spektakli teatralnych dla najmłodszych widzów. Teatr Maska, wychodząc naprzeciw przedłużającym się ograniczeniom w działalności kulturowej, proponuje chwilę wytchnienia na długie, zimowe wieczory przenosząc się częściowo do Internetu. Bilety nabyć można na stronie teatru.

W repertuarze zaprezentowane zostaną:

17.01.2021 – „Statek Noego”
24.01.2021 – „Bambusowa księżniczka”
31.01.2021 – „Hachiko”
7.02.2021 – „Alicja w Krainie Czarów”
14.02.2021 – „O mniejszych braciszkach św. Franciszka”

Dostęp do każdego spektaklu płatny jest – 10 zł.

Po dokonaniu płatności Widzowie otrzymają KOD, który jest dostępny 48 h od premiery spektaklu.
Spektakle dostępne będą w kolejnych 5 niedziel od godz. 16:30 na stronie internetowej live.teatrmaska.pl.

Pierwszym z zaprezentowanych spektakli będzie ,,Statek Noego” reż. Katarzyna Kawalec.

To propozycja działającej od 2015 r. Sceny Najnajowej, zapraszającej na przedstawienia najmłodsze dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z teatrem. Spektakl skierowany jest dla dzieci w wieku od 1,5 roku życia. Sztuka wzbudza mnóstwo emocji wśród najmłodszych widzów. To rejs niezwykłym statkiem, na pokładzie którego podróżują wspólnie ludzie i zwierzęta. Spektakl zaprezentujemy w nowej obsadzie: Jadwiga Domka i Tomasz Kuliberda.

24.01.2021 – „Bambusowa księżniczka” reż. Noriyuki Sawa

Spektakl familijny z Dalekiego Wschodu, w którym pojawią się nie tylko niezwykła dziewczynka i jej opiekunowie, ale także smok, mityczna góra, wielka bitwa z niezwykłym wojskiem i wiele fascynujących przygód. Przedstawienie inspirowane japońską baśnią z początków okresu Heian (od 794 do 1185 roku), zostało przygotowane przez Noriyuki Sawę – twórcę pochodzącego z Kraju Kwitnącej Wiśni. Spektakl skierowany jest dla dzieci od 4 roku życia.

31.01.2021 – „Hachiko” reż. Ewa Piotrowska

Historia niezwykłej przyjaźni, o której jest spektakl wydarzyła się naprawdę, prawie sto lat temu w Japonii. Jej głównym bohaterem jest pies o imieniu Hachiko. Spektakl opowiada o wzajemnych relacjach, emocjach i tworzeniu się więzi pomiędzy psem i jego panem, skierowany jest dla dzieci od 7 roku życia.

7.02.2021 – „Alicja w Krainie Czarów” reż. Gabriel Gietzky

Premiera spektaklu odbyła się podczas festiwalu Wschód Kultury Europejski Stadion Kultury 2020. Ostatnia premiera Teatru Maska, którą na żywo mogli zobaczyć tylko nieliczni. Zapraszamy w podróż przez świat niczym nieograniczonej wyobraźni, w którym przewodnikiem będzie Alicja – bohaterka wymyślonej przez Lewisa Carrolla historii, od lat inspirującej artystów na całym świecie i odczytywanej wciąż na nowo. Spektakl dla Widzów od 10 roku życia.

14.02.2021 – „O mniejszych braciszkach św. Franciszka” reż. Jacek Popławski

Spektakl przygotowany z myślą o najmłodszych widzach. Twórcy przyglądają się zachwytowi, z jakim św. Franciszek odbierał świat, i jego wdzięczności za każde, najmniejsze nawet stworzenie. Podkreślają, że wiara, radość życia, chęć niesienia pomocy i dzielenia się swoim szczęściem, to cechy które warto rozwijać. Skierowany dla dzieci od 4 roku życia.

Źródło: Teatr Maska

Fot: Teatr Maska

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.