Jerzy Brzęczek przestał pełnić obowiązki selekcjonera reprezentacji Polski

Jerzy Brzęczek nie jest już selekcjonerem reprezentacji Polski! „To nie dymisja, został zwolniony” – napisał na Twitterze dziennikarz sportowy Krzysztof Stanowski. Jerzy Brzęczek przestał pełnić obowiązki selekcjonera reprezentacji Polski – poinformowała oficjalna strona PZPN. Nie podał się on do dymisji, ale został zwolniony z powodów sportowych.

Jerzy Brzęczek stracił w poniedziałek pracę. Selekcjoner nie spodziewał się takiego rozwiązania, był zaskoczony i rozczarowany. Jak dowiedziały się WP SportoweFakty, Brzęczek pożegnał się już z pracownikami PZPN.

Z naszych informacji wynika, że do spotkania między Jerzym Brzęczkiem a Zbigniewem Bońkiem doszło dziś w samo południe. Selekcjoner został zaproszony do siedziby związku. To była rozmowa w cztery oczy, podobnie jak sama decyzja prezesa, podjęta autonomicznie przez niego. Nie były to konsultacje ze współpracownikami, Boniek wziął to na siebie.

Z tego, co słyszymy, selekcjoner był mocno rozżalony i zaskoczony. Liczył, że po tym, jak w ostatnich miesiącach Boniek mocno go bronił, uda mu się jednak zachować posadę. Tymczasem nic z tych rzeczy. A powód?

Prosty, sportowy: z tego, co usłyszeliśmy, po gruntownej analizie Zbigniew Boniek doszedł jednak do wniosku, że Brzęczek nie gwarantuje progresu reprezentacji, a ten rok jest niezwykle ważny – czekają nas nie tylko finały EURO, ale i eliminacje do mundialu w 2022 roku.

Na pewno za odejściem Brzęczka nie stoją żadne sprawy prywatne. To samodzielna decyzja prezesa PZPN, który zaskoczył większość swoich współpracowników. Z tego, co usłyszeliśmy, Marek Koźmiński, wiceprezes PZPN, dowiedział się o tej decyzji w niedzielę. Wielu innych ludzi wokół PZPN dziś rano, albo z komunikatu.

Selekcjoner, po spotkaniu z prezesem, spędził jeszcze trochę czasu w siedzibie związku, żegnając się z będącymi na miejscu pracownikami.

„Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że z dniem 18 stycznia 2021 roku selekcjoner Jerzy Brzęczek przestał pełnić obowiązki selekcjonera reprezentacji Polski” – czytamy na oficjalnej stronie PZPN.

Chciałbym podziękować trenerowi Brzęczkowi za dotychczasową pracę z naszą kadrą narodową – skomentował prezes PZPN, Zbigniew Boniek.

Związek poinformował też, że konferencja prasowa online z udziałem Zbigniewa Bońka odbędzie się w czwartek, 21 stycznia 2021 o godzinie 15:00. Wcześniej zbierze się posiedzenie zarządu PZPN, na którym selekcjoner zostanie oficjalnie odwołany ze stanowiska.

„To nie jest dymisja. Jerzy Brzęczek został zwolniony” – napisał na Twitterze dziennikarz sportowy Krzysztof Stanowski. „To decyzja sportowa, wynikająca z analizy tego, co czeka nas w 2021 roku. Selekcjoner (były już) mocno rozczarowany i zawiedziony” – dodał.

Wśród potencjalnych następców Brzęczka wymienianych jest wiele nazwisk. Dominuje – ze względu na znajomości Bońka – kierunek włoski, np. Marco Giampaolo czy Luciano Spalletti. Niektórzy widzieliby z kolei w tej roli byłego szkoleniowca Lecha Poznań Nenada Bjelicę. Chorwat przyznał zresztą, że prezes PZPN niedawno się z nim kontaktował.

Więcej na: https://nowiny24.pl/jerzy-brzeczek-nie-jest-juz-selekcjonerem-reprezentacji-polski-to-nie-dymisja-zostal-zwolniony/ar/c2-15395588; https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/919607/kulisy-zwolnienia-brzeczka-dowiedzial-sie-w-samo-poludnie-selekcjoner-pozegnal-s

Fot. Archiwum

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.