Jacek Cygan gościem XVII edycji Międzynarodowego Festiwalu Piosenki ,,Rzeszów Carpathia Festival” 2021

Ruszają zgłoszenia do XVII edycji Rzeszów Carpathia Festival 2021. Wykonawcy, którzy do końca lutego nadeślą swoje autorskie nagrania, będą walczyli o szanse wystąpienia na finale festiwalu 20-22 sierpnia na rzeszowskim rynku oraz w Filharmonii Podkarpackiej. Jednym z jurorów a zarazem gościem honorowym festiwalu będzie Jacek Cygan.

Rzeszów Carpathia Festival to miejsce spotkań młodych wokalistów i zespołów muzycznych z całego świata. Pierwsza edycja Festiwalu odbyła się w 2005 roku. Jego głównym celem jest promocja młodych, uzdolnionych artystów a także prezentacja różnorodnej kultury muzycznej zarówno z Europy, jak i całego świata. Do tej pory w konkursie udział wzięli uczestnicy z 27 krajów tj. Azerbejdżan, Białoruś, Bułgaria, Chile, Chorwacja, Czechy, Francja, Hiszpania, Izrael, Kanada, Litwa, Łotwa, Macedonia, Mołdawia, Norwegia, Polska, Rosja, Rumunia, Serbia, Słowacja, Stany Zjednoczone, Turcja, Ukraina, Węgry, Wielka Brytania, Wietnam, Włochy. To właśnie to zróżnicowanie sprawia, że na festiwalu mogą wystąpić osoby prezentujące zarówno klasyczne jak i nowatorskie ujęcie swojej muzyki.

Do udziału w Festiwalu mogą zgłosić się osoby w wieku od 16 roku życia, z całego świata –soliści, duety, tercety i kwartety. Do prezentacji festiwalowej uczestnicy przygotowują dwie piosenki autorskie w dowolnym języku – kompozycje napisane przez samego wykonawcę lub specjalnie dla niego. Zgłoszenie można przesłać drogą elektroniczną do 28 lutego 2021 roku, a w nim nagrania utworów oraz inne wymagane regulaminem załączniki– informuje na jednym z portali internetowych dr Anna Czenczek, dyrektor Rzeszów Carpathia Festival.

Wyłonieni podczas eliminacji muzycy, przy akompaniamencie festiwalowej orkiestry, będą mogli zawalczyć nie tylko o zwrócenie uwagi słuchaczy ale także nagrodę główną festiwalu. W ręce najlepszego muzyka, duetu, tercetu bądź większej grupy przekazana zostanie pamiątkowa statuetka. Dodatkową nagrodą w konkursie jest promocja zwycięzcy w postaci dofinansowania na wydanie płyty lub kosztów organizacji trasy koncertowej w wysokości 15 tys. zł oraz zaproszenie na koncert w kolejnej edycji festiwalu.

Wśród dotychczasowych laureatów festiwalu znalazły się takie osoby jak: Sara Chmiel (wokalistka zespołu Łzy), Tercet Mocha (I wyróżnienie na 46. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej im. Anny Jantar „Debiuty” 2009 w Opolu), Peter Cmorik (zdobywca „Złotego Słowika” na Słowacji), Marek Ztracený (zdobywca czeskiego Słowika), zespół Pectus, Kasia Popowska, Sarsa czy Kasia Moś.

Na tegoroczny festiwal zaproszenie przyjął także Jacek Cygan– poeta, prozaik, autor tekstów piosenek, librecista. Jako gość honorowy zasiądzie on w jury by ocenić tegorocznych artystów.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.carpathia.rzeszow.pl

Fot: Rzeszów Carpathia Festival/ Facebook

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ze względu na brak płatności przez zlecającego za wykonanie witryny internetowej, publikacja treści przez autorów została zablokowana.